TRY - Türk Lirası
EUR
18,3050
USD
17,9565
GBP
21,7013
CNY
2,6577
24.5 C
Ankara
28.6 C
İstanbul
28.2 C
İzmir
9 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamYasağa rağmen 12 metrelik tarihi surlarda özçekim

  Yasağa rağmen 12 metrelik tarihi surlarda özçekim

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’da yasağa aldırış etmeyen gençler, demir bariyerleri aşarak 12 metreyi bulan tarihi surlarda özçekim yapıyor.

  Diyarbakır’da uzunluğu 5 bin 200 metre olan, yüksekliği ise 10-12 metre arasında değişen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi surlara çıkılması, ölümlü kazaların ardından yasaklandı. Yasak sonrası yerleştirilen uyarı tabelaları işe yaramayınca, surlara çıkan merdivenlerin önüne tel çitler çekildi. Fakat bu süreçte çitlere de zarar verildi. Çözüm için çaba harcayan yetkililer, bu kez merdivenlere insan boyunu aşan demir bariyerler yerleştirdi.

  Yasaga ragmen 12 metrelik tarihi surlarda ozcekim 1 - yaşam - haberton
  Yasağa rağmen 12 metrelik tarihi surlarda özçekim

  Buna rağmen özellikle gençler, bu bariyerleri aşıp surlara çıkarak özçekim yapıyor. Batman’dan Diyarbakır’ı gezmeye gelen Pınar Yıldız, olup bitenleri şaşkınlıkla izlediğini belirterek, “Batman’dan geldik, az önce şahit olduk. Birkaç kişi buradan surlara tırmanıyorlardı. Fotoğraf çekiyorlardı. Gördük tırmanıyorlar ve en çok özçekim yaparken düşenler de oluyormuş. Bunu duyduk, üzüldük” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler