TRY - Türk Lirası
EUR
15,2391
USD
13,4632
GBP
17,8893
CNY
2,1130
4.6 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
7.7 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYarınlar kadınların ellerinde...

  Yarınlar kadınların ellerinde…

  Avatar of esra sinem karataş
  Esra Sinem Karataşhttps://haberton.com/
  Esra Sinem Karataş, 1990 Burhaniye doğumlu. Adalet meslek yüksek okulunu bitirdi. Manisa'nın Akhisar ilçesinde ikamet ediyor. 8 yıldır resimle uğraşıyor şimdi Akhisar yetenek okulunda resim öğretmenliği yapmakta. 2018 de kişisel resim sergisini açtı. Ayrıca Türk dili ve edebiyatı 3.cu sınıf öğrencisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yarınlar kadınların ellerinde… Kusur Arapça’da avrat demektir. Avrat bizde ise kadın demekti. Ülkemizde kadın hep kusurluydu.

  Toplumda hep istenmeyen hor görülen zavallı bir insandı. Parayla alıp satılabilen ya da soyunun devam etmesi için sadece çocuk doğurması için evlendirilen, nice nice kardelenlerin diri diri toprağa gömüldüğü solan çiçekler.

  Yüz yıllardır bu gelenek kadın cinayetleri kadın tacirleri tecavüzleri bir türlü bitmedi. Erkek çocuğu doğuramadığı için sürekli aşağılanan yüzlerce kadın var. Cahillik hala devam etmekte.

  Halbuki kadın olmasa yaşam olmazdı. Hayatın devamını sağlayan o yüce varlığın kıymeti inşallah bilinir ve bu yolda yeni adımlar atılmaya çalışılır. Projeler geliştirilir , özellikle yeni gelen nesillerimiz güçlü kadınlar yetiştirir. Bir öğretmen olarak ve bir kız annesi olarak geleceğin kadınını yetiştirirken asla haklarından, özgürlüklerinden ödün vermemesi gerektiğini güzelliğiyle değil de başarı ve onuruyla ön planda olmasını temenni ediyorum.

  Yarınlar kadınların ellerinde...
  Yarınlar kadınların ellerinde…

  Malesef kadınlarımızı bilinçlendirmek onları eğitmek istemeyen kişiler de var. İşte bence bunu yapan erkeklerin kadınlardan korktuklarını düşünüyorum. Çünkü kadın eğitilirse, kadın çocuklarını da eğitir. Kadın güçlenirse, gelecek nesiller güçlenir. Yarınlar kadınların ellerinde .

  Güzel yarınlar görebilmek için kadınları sevelim incitmeyelim. Yaşam güzel devam etsin. Yarınlar çiçek açsın.

  Ve erkekler size sözüm hiçbir kadının gözyaşı olmayın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler