TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanYargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş yaşamını yitirdi

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş yaşamını yitirdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İçindekiler:

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş (84), Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Ankara’da sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Vural Savaş kimdir?

21 Ağustos 1938’te Antalya’da doğan Savaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1969 yılında mezun olduktan sonra, Ankara’da hakim adayı olarak mesleğe başladı. Aralık ve Gülnar Hakimliği ile Yargıtay Ceza Genel Kurulu Tetkik Hakimliği görevlerinde bulunan Savaş, 7 Kasım 1987’de Yargıtay üyeliğine seçildi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği de yapan Savaş, 1’inci Ceza Dairesi üyesi iken, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından 17 Ocak 1997’de Cumhurbaşkanınca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seçildi. 19 Ocak 2001 tarihinde kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

Savaş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı iken 28 Şubat sürecinde önce Refah Partisi, ardından Fazilet Partisi’nin kapatılması için dava açmıştı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler