TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıYapı Tasarım Yarışması'nda ödüller verildi

Yapı Tasarım Yarışması’nda ödüller verildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) tarafından, “Kentsel Alanda Yenilikçi Yaklaşımlar” temasıyla düzenlenen Yapı Tasarım Yarışması’nda kazananlar ödüllerine kavuştu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmanın ödül töreni Hasköy’deki Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşti. Ödül törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı M. Erdal Eren, Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık ve çok sayıda davetli katıldı.

Yapi tasarim yarismasinda oduller verildi 1 - i̇ş dünyası - haberton
Yapı tasarım yarışması’nda ödüller verildi

Ödül töreninde konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “2006 yılında İstanbul Proje Koordinasyon birimi, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla özel bir kanunla kuruldu. İstanbul’da bin 402 okul, 1999 ve öncesinde yapılmış. Bunların hepsinin tek tek deprem etütlerini yaptık. Sadece 57 okul depreme dayanıklı çıktı. Geri kalanlardan 357’sini yıktık, yeniden yaptık, 735’ini güçlendirdik. Bu işin yüzde 93’ünü bitirdik, 3-4 yıl içinde geri kalanları da tamamlayacağız. Arsayı olabildiğince verimli kullandık ama estetik de yapmaya çalıştık” diye konuştu.

Vali Yerlikaya “Beton soğuk bir kavram. Betonlaşmak, betonlaştırdınız deniyor. İnsan yaşamı için su nasıl elzemse, çimento da bizim barınmamız için olmazsa olmaz kavramlardan biri. Ancak betonla tasarımı öyle bir hale getirmeliyiz ki sıcak, kuşatan, gördüğümüz zaman onun bu hale bürünmesine vesile olan insan zekâsı, insanın yaratıcılığı ve örnek alınış hale getirilişini de göstermemiz gerekiyor. Bunun altını çizen her türlü yarışın, rekabetin anlamı büyük” dedi.

Konuşmaların ardından, dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verildi.

Yapi tasarim yarismasinda oduller verildi 2 - i̇ş dünyası - haberton
Çei̇s tarafından, “kentsel alanda yenilikçi yaklaşımlar” temasıyla düzenlenen yapı tasarım yarışması’nda kazananlar ödüllerine kavuştu.

14 ÖDÜL SAHİBİNİ BULDU

Törende, profesyonel kategorisinde Dilara Demiralp ve Uğur İmamoğlu’nun “Ekoton” projesi birinci, Aslı Erdem, Merve Nur Başer ve Fatma Zeynep Önsiper’in, “Concrete Jungle” projesi ikinci, Efe can Kuyusuz, Volkan Kaya, Metin Ali Liman, Mustafa Tayyip Kaynar ve Bayram Altındağ’ın, “Temas ” projesi üçüncü oldu. Kategorideki 4 projeye ise eşdeğer mansiyon ödülü verildi.

Melis Beril Yemişçi, Melis Pınarel ve Dilşad Kurdak, “Beton Motus” projesiyle öğrenci kategorisinin birincisi olurken, Yeliz Kaya, Furkan Berke Çilesizoğlu, İlayda Ömer ve Kurtuluş Atasever “Ningen” projesiyle ikincilik, Mertcan Demirhan, Umut Can Korkmaz, Emil Aliyev ve Yusuf Çoşan, “Sarnıç” projesiyle üçüncülük ödülünün sahibi oldu. 

Küf-Beton, Paraboloid Kenet Kavuşma, Döngü ve PAR-KUR projeleri eşdeğer mansiyon ödüllerine layık görüldüğü ödül gecesinde toplam 295 bin lira ödül dağıtıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler