TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriYankı Erel ile Tuncay Duran'dan özel açıklamalar

  Yankı Erel ile Tuncay Duran’dan özel açıklamalar

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli tenisçiler Yankı Erel ile Tuncay Duran, kortta bir araya geldi. Elde ettikleri başarılar, önlerindeki şampiyonalar ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan milli tenisçiler, bir araya geldikleri Bakırköy Tenis Kulübü’nde birbirlerine ise merak ettiklerini sordular.

  Milli tenisçiler Yankı Erel ile Tuncay Duran, kortta bir araya geldi. Tenisin en prestijli organizasyonlarından Wimbledon’da 2018 yılında elde ettiği şampiyonlukla tarihi bir başarıya imza atan Yankı Erel, gençler kategorisinde grand slam şampiyonluğu yaşayan ilk Türk erkek tenisçi unvanının sahibi oldu. Tuncay Duran ise rakiplerine set vermeden 18 yaş milli takımına 1 numara olarak seçildi.

  YANKI EREL: HEDEFİM ÜLKEME BİR GRAND SLAM KUPASI DAHA GETİRMEK 

  Wimbledon şampiyonluğunun üzerinden bayağı bir süre geçtiğini ifade eden Yankı Erel, “Ama benim için asla unutulmayacak bir duygu. Bu duyguyu bir kez daha yaşamak isterim büyüklerde. O yüzden elimden geleni yapıyorum. Büyüklerde de ilk 20 numara olmam gerekiyor Wimbledon’a, grand slamlere katılabilmem için ama şu an sıralamam 480 civarı. Az kaldı aslında. 3-4 haftayı iyi değerlendirebilirsem grand slamlere girebiliyorum. Hedefim ülkeme bir grand slam kupası daha getirmek. Bunu da başaracağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

  Yanki erel ile tuncay durandan ozel aciklamalar 1 - spor haberleri - haberton
  Yankı erel ile tuncay duran’dan özel açıklamalar

  “AKDENİZ OYUNLARI’NDA ALTIN MADALYA KAZANMAK İSTİYORUM”

  Cezayir’de düzenlenecek 19’uncu Akdeniz Oyunları’nda mücadele edecek Yankı Erel, “Şu an önümde Akdeniz Oyunları var, benim için çok önemli. Ülkeme oradan bir altın madalya getirmek istiyorum. Tabii ki hedefim madalya kazanmak. Herkes altın madalya kazanmak ister o yüzden şu anki hedefim bu. Umarım Cezayir’den altın madalya ile dönerim” diye konuştu. 

  “AVUSTRALYA AÇIK FAVORİM”

  Tuncay Duran, Yankı Erel’e merak ettiği bir soruyu yöneltti. Duran’ın DHA mikrofonunu alarak Erel’e; Wimbledon’ı kazanmana rağmen en sevdiğin en favori gördüğün grand slam hangisi? şeklinde yönelttiği sorusuna Erel, şu cevabı verdi: 

  “Çok fazla büyük turnuva oynadım, hepsine gittim. Gençlik olimpiyatları, Arjantin’deki turnuvaya da katıldım, bu da ülkemiz adına bir ilkti. Dünyada ilk 22’nin katıldığı turnuvaya 16 numara olarak katılma hakkına sahip oldum. Orada da ülkemizi en iyi şekilde temsil ettim. Grand slam olarak en favori bulduğum, Wimbledon’ı kazandım, dünya tarihindeki en prestijli turnuva ama benin en çok sevdiğim turnuva ve kort, Avustralya Açık. Orada da teklerde 3’üncü tura çıktım ve dünyanın 1 numarasına son sette kaybettim. Yakın bir maçtı. Ortam ve kort zemini olarak Avustralya Açık favorim.”

  Yanki erel ile tuncay durandan ozel aciklamalar 2 - spor haberleri - haberton
  Milli tenisçiler yankı erel ile tuncay duran, kortta bir araya geldi. Elde ettikleri başarılar, önlerindeki şampiyonalar ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan milli tenisçiler, bir araya geldikleri bakırköy tenis kulübü’nde birbirlerine ise merak ettiklerini sordular.

  TUNCAY DURAN: ÜLKEMİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM

  Rakiplerine set vermeden 18 yaş milli takımına 1 numara olarak seçilen Tuncay Duran, “Ülkemizi inşallah çok güzel bir şekilde İsviçre’deki Avrupa şampiyonasında temsil edeceğim. Sonrasındaki hafta da milli takım turnuvamız var. Orada da en güzel şekilde ülkemizi temsil edeceğim” dedi.

  Grand slam kupası kazanmak istediğini dile getiren Tuncay Duran, “Çok daha güzel başarılara imza atarak ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmek istiyorum” şeklinde konuştu. 

  “ÇOK HEYECANLIYIM”

  Yankı Erel, DHA mikrofonunu alarak Tuncay Duran’a; 12-14-16-18, şu anda ise A milli takımlarda görev aldığını, defalarca milli takım maçı yaptığını ve ilk defa milli takıma yükselmenin nasıl bir heyecan yarattığını sordu. Tuncay Duran ise şöyle yanıt verdi: 

  “Alında çok heyecanlıyım. Büyüklerimi, idol olarak gördüklerimi, Türk ağabeylerimin, arkadaşlarımın izinden gitmek istiyorum. İnşallah ülkemizi ağabeylerim gibi çok güzel bir şekilde temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler