TRY - Türk Lirası
EUR
17,7979
USD
18,4100
GBP
19,8711
CNY
2,5826
9.6 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
14 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYangınla mücadele ekibine katılmak için ter döktüler

Yangınla mücadele ekibine katılmak için ter döktüler

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Erzurum’da 586 genç, Orman Bölge Müdürlüğü’nün yangınla mücadele ekibinde yer almak için ter döktü. Mülakattan önce pistte koşan gençler, daha sonra arazide tohum ekme, fidan dikme ve çapalama yaparak yüksek puan almaya çalıştı.

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü, yaz sezonunda orman yangınlarıyla mücadelede görev yapmak üzere 169 personel alacağını duyurdu. İş-Kur’a müracaat eden 3 bin 851 gençten kura çekimi sonrası 586’sı, kurum tarafından spor testi, sınav ve mülakata tabi tutuldu.

Yanginla mucadele ekibine katilmak icin ter doktuler 1 - yerel haberler - haberton
Yangınla mücadele ekibine katılmak için ter döktüler

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Bulut başkanlığında oluşturulan sınav komisyonu, yaklaşık 10 ay süreyle kurumun başta Erzurum olmak üzere bağlı bulunan şubelerinde yangınlarla mücadelede görev alacak gençleri teste tabi tuttu. Bölge müdürlüğü sahasındaki piste çıkan gençler, fotosel kontrolünde zamana karşı yarıştı. 100 metrelik koşunun 50 metresini serbest, 50 metresini ise 5’er kiloluk 2 dumbbell ile koşan gençler, pisti en kısa sürede tamamlama mücadelesi verdi. 

Yanginla mucadele ekibine katilmak icin ter doktuler 2 - yerel haberler - haberton
Erzurum’da 586 genç, orman bölge müdürlüğü’nün yangınla mücadele ekibinde yer almak için ter döktü.

Yangınlarla mücadele edecek personel alımı için sınava katıldığını söyleyen Yunus Emre Duran (23), 4 yıldır iş aradığını dile getirdi. Duran, koşunun göründüğü gibi kolay olmadığını, 25’er metrelik dönemeçlerden oluştuğu için zorladığını belirtti. 

Dumbbell ile koşmanın kolay olmadığını aktaran Halil Taşkın (25) da sınavın zorlu geçtiğini söyledi. 

TOHUM, FİDAN VE ÇAPA SINAVI

Koşu testini başarıyla geçen gençler, arazide sınav komisyonu önünde tohum ekme ve fidan dikmedeki becerilerini gösterdi. Dikilen ağacın nasıl çapa edileceği konusunda da komisyon üyelerinden puan almaya çalışan gençler, kutudan seçtikleri 3 soruya cevap vermeye çalıştı. Sınav komisyonunun sorularını da cevaplandıran gençlerden kazanan 169 kişi, Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinden açıklanacak.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler