TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamYangına müdahale için giden ekipler enkazdan Rukiye'yi çıkardı

Yangına müdahale için giden ekipler enkazdan Rukiye’yi çıkardı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adıyaman’da 8 katlı binanın enkazında çıkan yangına müdahale için giden ekipler, 152 saat sonra Rukiye Sincar’ı (21) kurtardı. Rukiye’nin sesini duyup, enkazda çalışma başlatılmasını sağlayan itfaiye eri Fatih Beyazoğlu ise gözyaşlarını tutamadı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Adıyaman’daki Siteler Mahallesi Yamanlar Sitesi 8 katlı apartmanın enkazında, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Enkaza gelen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma Timi, yangına müdahale etti.

Bu sırada itfaiye erlerinden Fatih Beyazoğlu, enkazın sol tarafında bir ses duyduğunu söyledi. Sesin yoğunlaştığı alana Soma Madencileri Arama Kurtarma Timi ile yönelen ekipler, 152 saat sonra Rukiye Sancar’ı enkazdan sağ çıkardı. Sancar hastaneye kaldırılırken, sesi duyan itfaiye eri Fatih Beyazoğlu gözyaşlarına boğuldu.

Yangına müdahale için giden ekipler enkazdan rukiye'yi çıkardı
Yangına müdahale için giden ekipler enkazdan Rukiye’yi çıkardı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi Sorumlusu Alattin Sandıkçı ise “İlk günden beri buradayız. Bir yerde, bir umut varsa; peşindeyiz, mücadelemiz devam ediyoruz. Umutlarımızı kaybetmeyeceğiz, madenci arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler