TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamYangın emniyet şeridi alevlere set oldu

  Yangın emniyet şeridi alevlere set oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi’nin Gökova Körfezi’ne bakan sırtlarındaki yangın emniyet şeridi, 25 yıl sonra yine alevlere set oldu. 21 Haziran’da çıkan yangında alevlerin önü emniyet şeridinde kesildi.

  Tuzla Koyu’nda 25 yıl önce çıkan orman yangınında alevlerin güneye, Datça yolu tarafına geçmesini engelleyen yangın emniyet şeridi, bu defa güneybatı hattından Bördübet tarafından gelen alevlerin önünün kesilmesini sağladı. Marmaris’te, 21 Haziran’da Bördübet Yedi Adalar bölgesinde çıkan orman yangınının kontrol altına alınma çalışmalarında yangın emniyet şeritleri kara ekipleri için adeta can simidi oldu. Bördübet tarafından gelen alevlerin önü yangın emniyet şeritlerinde kesildi. Yangının kuzeye Gökova Körfezi’ne yayılması engellendi.

  Yangın emniyet şeridi alevlere set oldu
  Yangın emniyet şeridi alevlere set oldu

  ​11 Ağustos 1997’de, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında Gökova Körfezi Tuzla Koyu’nda çıkan orman yangını, 3 günlük çalışmayla söndürülmüştü. Alevlerin önü batı hattında, Okluk Koyu ve Malderesi bölgesinde, güney hattında ise Hisarönü bölgesine bakan sırtlarda kesilmiş, yangında yaklaşık 2 bin hektar alan zarar görmüştü.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler