TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanYakalanan kaçak göçmen: Yine deneyeceğiz

  Yakalanan kaçak göçmen: Yine deneyeceğiz

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında balıkçı teknesinde yakalanan kaçak göçmenler, PCR testleri yapıldıktan sonra Kırklareli Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

  Göçmenlerden Afganistan uyruklu Murat Ahmadi (21) “Yine deneyeceğiz. İtalya’ya ulaşmamız için başka bir sefere umudumuz kaldı” dedi.

  Yakalanan kaçak göçmen: yine deneyeceğiz
  Yakalanan kaçak göçmen: Yine deneyeceğiz
  Tekirdağ'ın şarköy ilçesi açıklarında balıkçı teknesinde yakalanan kaçak göçmenler, pcr testleri yapıldıktan sonra kırklareli pehlivanköy geri gönderme merkezi'ne teslim edildi.
  Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında balıkçı teknesinde yakalanan kaçak göçmenler, PCR testleri yapıldıktan sonra Kırklareli Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

  Marmara Denizi‘nin Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, önceki gün şüphelendikleri balıkçı teknesini durdurdu. Yapılan kontrolde Yunanistan’a gitmeye çalışan farklı uyruklardan 195 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler tekneyle birlikte Şarköy Limanı’na getirildi. Aç ve susuz olduklarını söyleyen göçmenlerin yiyecek ve su ihtiyaçları karşılandı. Limandaki işlemlerin ardından göçmenler, geceyi geçirmeleri için Şarköy’de öğrenci yurtlarına yerleştirildi. Kaçakların içinde yakalandığı ‘Kibar Kaptan’ adlı teknenin ise İstanbul’dan çalındığı ortaya çıktı.

  TEKNEYİ KULLANAN LÜBNAN UYRUKLU

  İnsan kaçakçılarının göçmenlerden Lübnan uyruklu Selim Mahlüt’e (59) tekneyi kullanmayı öğretip, izleyecekleri rotayı da verdikten sonra kaçtıkları tespit edildi.

  İfadelerine başvurulan göçmenler, daha iyi bir yaşam için önce Yunanistan’a, ardından da İtalya’ya gitmek istediklerini belirterek insan kaçakçılarına kişi başına 6 bin dolar para ödediklerini söyledi. Tekneyi kullanan Selim Mahlüt ile ilgili soruşturma ise sürüyor.

  ‘8 BİN EURO ALIYORLAR’

  Kaçak göçmenler arasında bulunan Afganistan uyruklu Murat Ahmadi, 7 yıldır İstanbul’da olduğunu ve ekonomik zorluk çektiğini söyledi. Ahmadi, “Yaşam şartlarımı iyileştirmek için İtalya’ya gitmek umuduyla yola çıktım. Çarşamba günü Esenyurt’ta bir evde toplandık. Bizi kapalı bir kasalı araçla yakalandığımız tekneye bindirdiler.

  Kişi başı 8 bin euro alıyorlar. Daha önce de Meriç Nehri üzerinden kendi imkanlarımızla Yunanistan’a geçtik. Başarılı olamadık, yakalandık. Yunan askerleri ve polisi bizleri çok dövdü, sınır dışı edildik. Bir gün, bir gece tekneyle denizde kaldık. Bu sefer Türkiye’de yakalandık. Hiç kötü muamele görmedik. Yine deneyeceğiz. İtalya’ya ulaşmamız için başka bir sefere umudumuz kaldı” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler