TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriYağmur Tuna, kayakta Türkiye'yi temsil edecek

Yağmur Tuna, kayakta Türkiye’yi temsil edecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eskişehir’de lise öğrencisi Yağmur Tuna (17), Alp Disiplini Kayak Milli Takımı’na girerek Türkiye’yi yurt dışındaki şampiyonalarda temsil etme hakkı kazandı.

Tuna, 3 ay önce de Yelken Federasyonu bünyesinde Olimpik Formula Kite branşında Türkiye’yi temsil ettiğini ifade ederek, “Dünya klasmanında iki farklı branşta ülkemizi temsil edecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Eskisehirli yagmur yelkenden sonra kayak pistinde de turkiyeyi temsil edecek 8819 dhaphoto2 - spor haberleri - haberton
Yağmur Tuna kayakta Türkiye’yi temsil edecek

Uluslararası yarışlarda bir çok önemli başarıya imza atan Eskişehirli milli sporcu Yağmur Tuna, 24-25 Aralık tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştirilen seçmeler sonucunda Genç A kategorisinde ISF Liselerarası Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek üzere Alp Disiplini Kayak Milli Takımı’nda yer almaya hak kazandı.

Tuna, 3 ay önce Yelken Federasyonu bünyesindeki Olimpik Formula Kite branşında Avrupa ve dünya şampiyonalarında da Türkiye’yi temsil etmişti. Yelken branşının ardından kayak pistinde de Türkiye’yi temsil edecek olan Tuna, “Dünya klasmanında iki farklı branşta Türkiye’yi temsil edecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Başarılı olabilmek için de çalışmalarımı aralıksız sürdürüyorum” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler