TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerModa ve KadınYağlı ciltlerde makyaj hızlı akar

  Yağlı ciltlerde makyaj hızlı akar

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Karma ve yağlı ciltlerde makyaj da kolay sabitlenmez ve hızlı akar. Buradan hareketle kalıcı makyajın da cilt altında dağılışı ve yayılışı daha çabuk olacaktır.

  Dalmış Beauty Yöneticisi Mehmet Sait Dalmış, “Her insan farklı cilt tipine sahiptir. Buna göre cildin ihtiyacı olan uygulamalar çeşitlilik gösterir. Kalıcı makyaj uygulamalarında da cildin yapısı sonucu etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan boyaların niteliği ve cilt tipine göre kalıcılık oranı ile uyum değişebilmektedir. Yağlı ve karma ciltlerde normal makyaj da kolay sabitlenmez ve hızlı akar. Buradan hareketle kalıcı makyajın da cilt altında dağılışı ve yayılışı daha çabuk olacaktır” dedi.

  Yağ salgısının cilt altında devam etmesinin o bölgeye gönderilen boya ile etkileşime girilmesine neden olacağını aktaran Dalmış, “Bu da boyanın atımını hızlandırıcı bir etki yapar. Kullanım süresi de bu özelliklerden dolayı daha kısa süreli olmaktadır. Burada cildin özelliğine göre en iyi sonuç verecek uygulamaların tercih edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

  KALICI MAKYAJ UYGULAMASINDA FARKLI TEKNİKLER

  Derinin üst katmanına yapılan kalıcı makyaj uygulamalarının yağlı ve karma ciltlerdeki kalıcılığını arttırmak için cihazla yapılanların tercih edilebileceğini belirten Dalmış, “Pudralama tekniği bu noktada iyi bir alternatif olacaktır. İşlem yapmadan önce kişinin metabolizma hastalığının olup olmadığı ve ilaç kullanıp kullanmadığı bilgisinin alınması önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamasının başarılı olması için mutlaka bu tür uygulamaların hayata geçirildiği ortamın gerekli koşulları sağlıyor olması şarttır” ifadelerini kullandı.

  KALICI MAKYAJ VE HİJYEN KOŞULLARI

  Kaş, dudak, göz ve yüz bölgelerine şekil ve boyama yapılabilen bu işlemlerde hijyenin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Dalmış, “Tek kullanımlık steril iğneler ve organik boyalar kullanılmalıdır. Sağlık açısından da önemli bir yeri olan bu işlemler dikkat gerektirir. Doğru şekilde yapıldığı takdirde sağlık için bir sakıncası bulunmamaktadır” dedi.

  KALICI MAKYAJ UYGULAMASINI KİMLER TERCİH EDER

  Mehmet Sait Dalmış, “Her gün makyaj yapma zorunluluğu olan bir işte çalışanlar ama buna vakit ayıramayacakların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kaşları kısmi olarak dökülmüş kişiler ve kozmetik alerjisi olanlar da kalıcı makyaj yaptırmayı istemektedir. Profesyonel hayat için de sürekli iyi görünüme sahip olması gereken kişilerin de yoğun olarak kullandıkları bir tekniktir. En az çabayla daha estetik bir görünüm isteyenler için de uygulama idealdir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler