TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYaban hayvanları için yem bırakıldı

  Yaban hayvanları için yem bırakıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mogan ve Eymir göllerinde kar ve soğuk nedeniyle yiyecek bulamayan kuşlar ile bölgede yaşayan yaban hayvanları için yem bıraktı.

  Yaban hayvanları için yem bırakıldı
  Yaban hayvanları için yem bırakıldı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ekipleri, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Mogan ve Eymir göllerinde kar ve soğuk nedeniyle yiyecek bulamayan kuşlar ile bölgede yaşayan yaban hayvanları için yem bıraktı.

  Bakanlık, Gölbaşı Belediyesi ile iş birliğinde, Mogan ve Eymir göllerini de kapsayan Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yaşayan kuşlar ve yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptı.

  Ekipler, soğuk nedeniyle buz tutan Mogan ve Eymir göllerinde yiyecek bulmakta güçlük çeken dik kuyruk, sakar meke, kerkenez, yaban kazları gibi kuş türleri için kıyı bölgelere yem bıraktı. Göllerin bulunduğu bölgede yaşayan tilki ve sansar gibi yaban hayvanları için de yemleme yapıldı. Kuşların barınma, üreme, konaklama amaçlı kullandığı Mogan ve Eymir gölleri ile çevresindeki sulak alanlarda 83 farklı kuş türü, 25 memeli, 12 sürüngen ve 13 balık türü yaşadığı belirtildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler