21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaVeri tabanında kayıtlı engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376

  Veri tabanında kayıtlı engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “2020 yılı Temmuz ayı verilerine göre; Ulusal Engelli Veri Tabanında kayıtlı ve hayatta olan engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376’dır” dedi.

  Veri tabanında kayıtlı engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376
  Veri tabanında kayıtlı engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, ‘2019 yılı itibari ile doktor raporu ile engelli olduğu tespit edilen kişi sayısı ne kadardır? Ülkemizde engelli türleri kapsamında ilk beş sırayı alan engel çeşidi hangileridir?’ şeklindeki soru önergesini yanıtladı. Bakan Selçuk, “Sağlık Bakanlığı‘nın yetkili hastanelerinden verilen ve elektronik ortamda veri tabanına aktarılan, Engelli Sağlık Kurulu Raporları ile Bakanlığımız kayıtları birleştirilerek, Ulusal Engelli Veri tabanı oluşturulmuştur. Bu çerçevede; 2020 yılının Temmuz ayı verilerine göre Ulusal Engelli kayıtlı ve hayatta olan engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376’dır. Bu rakam Engelli Sağlık Kurulu Raporu almak için yetkili hastanelere başvurmamış ve hizmet almak için devletle temasa geçmemiş bireyleri kapsamamaktadır” dedi.

  İLK SIRADA SÜREĞEN HASTALIKLAR VE ORTOPEDİ VAR

  Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanı zehra zümrüt selçuk, "2020 yılı temmuz ayı verilerine göre; ulusal engelli veri tabanında kayıtlı ve hayatta olan engelli sayısı 2 milyon 530 bin 376'dır" dedi.
  Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “2020 Yılı Temmuz Ayı Verilerine Göre; Ulusal Engelli Veri Tabanında Kayıtlı Ve Hayatta Olan Engelli Sayısı 2 Milyon 530 Bin 376’Dır” Dedi.

  Bakan Selçuk, Ulusal Engelliler kayıt kapsamında; süreğen hastalıklar, ortopedi, görme, zihinsel ve işitme engelli olduğu doktor raporu ile tespit edilenlerin ilk sıralarda yer aldığını belirtti. Bakan Selçuk, “Bakanlığımıza bağlı 104 resmi bakım merkezimiz ve 277 özel bakım merkezimiz, Sağlık Bakanlığına bağlı ise 4 tanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere toplam 13 tane Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır” bilgisini paylaştı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler