TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerVenezuela ile iş birliğimizi güçlendiriyoruz

  Venezuela ile iş birliğimizi güçlendiriyoruz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Venezuela’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Siyasetten ekonomiye attığımız ortak adımlarla kısa ve orta vadeli olarak Venezuela ile iş birliğimizi güçlendiriyoruz. Eğitim ve kültür alanındaki çalışmalarımızı, gelecek nesillere aktarılacak uzun vadeli bir yatırım olarak görüyoruz” dedi.

  Açılış töreninde konuşan Bakan Çavuşoğlu, Maarif Vakfı’nın Karakasta’ki San Roman Koleji’nin açılışında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Latin Amerika’da 6 ülkeyi kapsayan turun son durağının Venezuela olduğunu ve yarın Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bir araya geleceğini söyledi.

  Türkiye-Venezuela 3’üncü Ortak İş Birliği Komisyonu toplantısının da gerçekleştirileceğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Bu amaçla ilgili kurumlarımızdan uzman arkadaşlarımız bugün toplantılar gerçekleştiriyor. Venezuela ile siyasetten ekonomiye attığımız ortak adımlarla kısa ve orta vadeli iş birliğimizi güçlendiriyoruz. Eğitim ve kültür alanındaki çalışmalarımızı, gelecek nesillere aktarılacak uzun vadeli bir yatırım olarak görüyoruz.

  Venezuela ile is birligimizi guclendiriyoruz 1 - dış haberler - haberton
  Venezuela’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Karakas’ta Maarif Vakfı’nın San Roman Koleji’nin açılış törenine katıldı.

  Elbette bu bağları inşa etmek uzun zaman alıyor ama hem daha etkili hem daha uzun ömürlü oluyor. Çok kıymetli mütevelli heyeti üyemiz de bilgiler verdiler. Bugün açılışını yaptığımız San Roman Koleji Maarif Vakfı’nın Venezuela’daki 3’üncü kampüsü oluyor.  Önümüzdeki süreçte kampüs, okul ve öğrenci sayısını hızla artıracağına inanıyoruz. Bu konuda da Venezuelalı dostlarımız da bugüne kadar olduğu gibi gerekli desteği vereceklerdir. Bundan şüphemiz yok.

  Yine mütevelli heyeti üyemiz biraz önce Maarif Vakfı’nın hedeflerinden bahsetti ama en önemli hedef, elbette sayı önemli, eğitimdeki kalitenin artırılması. Venezuela’da Maarif Okulları’nın eğitim kalitesinin fark edildiğini görüyoruz ve bunla da gurur duyuyoruz. Maarif Vakfı ile gurur duyuyoruz çünkü Türkiye’nin sesini, dilini, kültürünü, bayrağını her yerde dalgalandırıyor” şeklinde konuştu.

  Venezuela ile is birligimizi guclendiriyoruz 2 - dış haberler - haberton
  Venezuela ile iş birliğimizi güçlendiriyoruz

  Maarif Vakfı’nın kısa sürede dünyanın en büyük 5 eğitim kurumundan biri haline geldiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Burada açtığımız ve açacağımız okulların Venezuela’nın geleceğine önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Kıymetli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilere üstün başarılar diliyorum. Maarif Vakfı’nın başarısı için çalışan gerek ülke temsilcimiz gerekse mütevelli heyetimiz, emeği geçen tüm hocalarımıza, dostlarımıza da gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler