TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerVatandaş odaklı politikamızı uygulamayı sürdüreceğiz

Vatandaş odaklı politikamızı uygulamayı sürdüreceğiz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vatandaş odaklı politikaları kararlılıkla uygulamayı sürdüreceklerini belirterek, “Ülkemiz için üreten, emek veren her bir vatandaşımızı sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı. Yaklaşık 1 yıl önce devreye aldıkları ekonomi modeli ile rekorlar kırıldığını söyleyen Bakan Nebati, “Yaklaşık 1 yıl önce devreye aldığımız ‘Türkiye Ekonomi Modeli’yle yatırım, istihdam, üretim ve ihracatta rekorlar kırdık. Bu başarılarımızın sonucunda ülkemizin borç stokunun milli gelire oranı da azaldı. Bütçede kaydettiğimiz somut başarılarımız da ortadadır. Tüm bunlardan aldığımız güçle EYT konusunu çözüme kavuşturduk. Asgari ücreti yüzde 55 oranında artırdık.

Memur ve emeklilerimizin ücretlerinde yasal artış oranının oldukça üzerinde artış yaptık. En düşük emekli aylığını 5 bin 500 liraya yükselttik. Enflasyonda da düşüş eğilimi başlamıştır. 2022 yılında vatandaşlarımızı enflasyonun olumsuz etkisinden korumak için 290,4 milyar liralık vergi gelirinden vazgeçtiğimizi de hatırlatmak isteriz. Bundan sonraki süreçte de vatandaş odaklı politikalarımızı yine kararlılıkla uygulamayı sürdüreceğiz. Vatandaşımıza doğal gaz sübvansiyonları, çiftçimize girdi destekleri, KOBİ’lerimiz öncelikli olmak üzere KGF paketleri, işletmelerimize yatırım kredisi gibi sayısız desteklerimizi kararlılıkla sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Vatandas odakli politikamizi uygulamayi surdurecegizw - yerel haberler - haberton
Vatandaş odaklı politikamızı uygulamayı sürdüreceğiz

Türkiye için üreten, emek veren her vatandaşı destekleyeceklerini vurgulayan Bakan Nebati, “Ülkemizde ‘muhalefet’ adı altında bir kesimin adeta yıllarca engel olmaya çalıştıkları milli gururumuz Togg nasıl ki Kocaeli’mizde hayat bulduysa inanıyorum ki Kocaeli’miz ‘Türkiye Yüzyılı’nda daha nice ilklere imza atacaktır. Büyük üstat rahmetli Necip Fazıl, ‘Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir’ diyor. İşte bizler, ‘Türkiye Yüzyılı’nda ülkemize dev eserler kazandırmak için karıncalar gibi gece gündüz çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi insanımıza acı reçeteler dayatan koalisyon hükümetleri misali, faizi çıkarıp, işsizliği patlatarak değil; ülkemiz için üreten, emek veren her bir vatandaşımızı sonuna kadar destekleyeceğiz” diye konuştu.

Bakan Nebati, daha sonra Kocaeli Valiliği’ni ziyaret etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler