15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanVasip Şahin Anıtkabir'i ziyaret etti

  Vasip Şahin Anıtkabir’i ziyaret etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı nedeniyle Ankara Valisi Vasip Şahin Anıtkabir’i ziyaret etti.

  Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve il protokol üyeleri ile birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Vali Şahin’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Şahin, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

  Vasip şahin anıtkabir'i ziyaret etti
  Vasip Şahin Anıtkabir’i ziyaret etti

  “Aziz Atatürk, bundan 106 yıl önce önderliğinizde yazılan Çanakkale Destanı’nın yıl dönümünü milletçe büyük bir coşkuyla idrak etmek ve bu destanın kahramanları olan aziz şehitlerimizi anmak üzere huzurunuzdayız.

  Çanakkale Savaşları, milletimizin hafızasında hatırası hep taze kalan, üzerinden geçen yıllara rağmen hala coşkuyla anılan büyük bir zafer, kahramanlık ve mücadele örneğidir. Çanakkale’de düşmana siper edilen gövdeler istiklal mücadelesinin fitilini ateşlemiş, son milli Türk devletinin kuruluşunun da yolunu açmıştır. Tüm dünya bilmelidir ki tarih boyunca nice fedakarlıklar, nice badireler atlatan yüce Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanın bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır.

  18 mart şehitleri anma günü ve çanakkale deniz zaferi'nin 106'ncı yılı nedeniyle ankara valisi vasip şahin anıtkabir'i ziyaret etti.
  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yılı nedeniyle Ankara Valisi Vasip Şahin Anıtkabir’i ziyaret etti.

  Milletimizin ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü bütün dünyaya ezberlettiği büyük kahramanlık destanının 106’ncı yılında şahsınızda tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.”

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler