TRY - Türk Lirası
EUR
19,336
USD
18,623
GBP
22,478
CNY
2,596
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamVan'da Univivor yarışması

Van’da Univivor yarışması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Van’da, İpekyolu Belediyesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin organizasyonuyla Survivor formatında, Univivor yarışması düzenlendi. 16 yaş ve üzeri 4 kişilik gruplar halinde yapılan yarışmada 46 genç, kıyasıya mücadele etti.

İpekyolu Belediyesi ve YYÜ organizasyonuyla, gençlerin spora teşvik edilmesi amacıyla Van Gölü Sahili’nde hazırlanan parkurlarda ‘Survivor‘ benzeri ‘Univivor’ yarışması düzenlendi. Yarışmada, 16 yaş ve üzeri 46 genç yarışma, 4’erli gruplar halinde ter döktü. Sporcular, dart, tekerlek devirme, puzzle, denge tahtası, sürünme gibi yarışlarda, kıyasıya mücadele etti.

Van'da Univivor yarışması
Van’da Univivor yarışması

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın de yarışmaları izledi. Zorlu geçen yarışmalar sonunda 1’inci olan Cennet Takımı 6 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Yarışmanın 2’ncisi Nurse Star Takımı 3 bin, 3’üncülüğü elde eden King Power takımı ise bin 500 TL ile ödüllendirildi. Yarışma sonunda öğrenciler, çalınan müzik eşliğinde halay çekti.

Van'da, İpekyolu Belediyesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin organizasyonuyla Survivor formatında, Univivor yarışması düzenlendi. 16 yaş ve üzeri 4 kişilik gruplar halinde yapılan yarışmada 46 genç, kıyasıya mücadele etti.
Van’da, İpekyolu Belediyesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin organizasyonuyla Survivor formatında, Univivor yarışması düzenlendi. 16 yaş ve üzeri 4 kişilik gruplar halinde yapılan yarışmada 46 genç, kıyasıya mücadele etti.

​Kaymakam İhsan Emre Aydın, gençleri spora teşvik etmek amacıyla böyle yarışmanın düzenlendiğini belirterek, “Belediye olarak üniversitemizle birlikte birçok organizasyona imza atıyoruz. Organizasyonda, birlikte, beraberlikte olduğumuz için sayın rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise zorlu parkurlarda 3 gün süren yarışmaların gençlerde büyük bir heyecan yarattığını söyleyerek, “Gayet güzel, keyifli bir bahar şenliği gerçekleştiriyoruz. Univivor da güzel bir renk kattı. Desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler