TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamVan Gölü'nde kuğularla görsel güzellik

  Van Gölü’nde kuğularla görsel güzellik

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van Gölü Havzası’nda, her yıl kış mevsiminde Sibirya’dan konaklamak için sulak alanlara gelen kuğularla görsel güzellik ortaya çıkıyor.

  Beyaz kuğular da gölün mavi sularını, halen havzadan ayrılmayan flamingolarla paylaşıyor. 

  Yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan ve yaz aylarında özellikle flamingolarla renklenen Van Gölü Havzası, havaların soğumaya başlamasıyla Sibirya’dan konaklamak için gelen, ‘doğanın zarif kuşları’ beyaz kuğuları ağırlamaya başladı. Muradiye ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Karahan bölgesinde görüntülenen ötücü kuğular, bembeyaz tüyleri ve zarif boyunları ile görsel şölen güzellik oluşturuyor. Van Gölü Havzası’nda farklı noktalarda konaklayan kuğular, havaların ısınmasıyla da ayrılıyor.

  Van gölü'nde kuğularla görsel güzellik
  Van Gölü’nde kuğularla görsel güzellik

  Kuğular güzellikleri ile fotoğraf ve doğa meraklılarının da ilgisini çekiyor. Ötücü kuğuları görüntülemek için gelenler, havaların ısınmasıyla bölgeye gelen ve havaların soğumasıyla havzadan göç edemeyen flamingoları aynı karede görünce bu anları ölümsüzleştirdi. Doğa fotoğrafçısı Ferzende Coşar, “Van Gölü havzası yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Havaların soğumasıyla birlikte de kuğular bölgeye renk katıyor. Flamingolar ile kuğuların aynı anda görmek de çok güzel. Bu anı kaçırmak istemedim ve gelip burada fotoğraflar çektim” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler