TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerValla Kanyonu'na 'adrenalin salıncağı'

Valla Kanyonu’na ‘adrenalin salıncağı’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kastamonu’nın Pınarbaşı ilçesindeki Valla Kanyonu’na inşa edilen ‘adrenalin salıncağı’ turizm sezonuna kadar tamamlanıp hizmete açılacak.

Küre Dağları Milli Parklar Müdürlüğü, Pınarbaşı Belediyesi ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın ortak projesi kapsamında 2021 yılında Valla Kanyonu’na 10 metre yüksekliğinde ‘adrenalin salıncağı’ inşaatına başlandı. Pınarbaşı Kaymakamı Serkan Tokur ile Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, beton bloklar üzerinde demir malzeme kullanılarak yapılan ve inşaatı devam eden salıncağı inceledi.

Valla kanyonuna adrenalin salincagiw - yerel haberler - haberton
Valla kanyonu'na 'adrenalin salıncağı' 1

Belediye Başkanı Yaşar, projenin önümüzdeki turizm sezonuna yetişeceğini söyleyerek, “Pınarbaşı için ‘Kastamonu turizminin amiral gemisi’ sözünü boşuna etmedik. Geçtiğimiz sezon Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Ilgarini Mağarası ve Valla Kanyonu’nun ziyaretçileri çokça oldu. Önümüzdeki turizm sezonunda da 4 milyon TL maliyetli, Türkiye’de bir ilk olacak ve 450-500 metre boşluğa sallanacak, 10 metre yüksekliğindeki dev salıncak inşaatını bitirmiş olacağız” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler