TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerVali, simitçinin tüm simitlerini satın aldı

  Vali, simitçinin tüm simitlerini satın aldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Amasya Valisi Mustafa Masatlı, teravih namazı sonrası cami çıkışında gördüğü, yağmur altında simit satan simitçi Resul Çelebi’nin (16) kalan simitlerini satın alıp halka ikram etti.

  Vali Mustafa Masatlı, teravih namazı sonrası Sultan II. Bayezid Külliyesi’nde vatandaşla sohbet etti, çay ve simit ikramında bulundu. Salgın nedeniyle 2 yıldır ramazan aylarını doyasıya yaşayamadıklarını belirten Vali Masatlı, “Çok şükür, vatandaşlarımızla beraber gönül gönüle güzel bir ramazan geçiriyoruz. Amasya ilimiz, Şehzadeler şehri, kuruluştan kurtuluşa pek çok geleneği ve göreneği uhdesinde barındırıyor.

  Bunlardan bir tanesi de iftardan sonra özellikle sahura doğru teravih namazlarından sonra simit yeme geleneğidir. Bizim kültürümüzde simit, dayanışmayı ve paylaşmayı simgeler. Bugün biz de Bayezid Cami’mizde simit ve çay ikramında bulunarak vatandaşlarımızla bu geleneği tekrar sürdürüp paylaşmak istedik” diye konuştu.

  Vali simitcinin tum simitlerini satin aldi 1 - yerel haberler - haberton
  Vali, simitçinin tüm simitlerini satın aldı

  TÜM SİMİTLERİ SATIN ALDI

  Vali Masatlı, camiden ayrılırken gördüğü, yağmur altında simit satan simitçi Resul Çelebi’nin kalan 16 simidini de 80 TL verip satın aldı. Simitleri çevredekilere ikram eden Vali Masatlı, “Caminin içindeki cemaatten fazla simit getirdik. Vatandaşlarımıza simidi dağıtırken arkadaşlarımız köşede bir delikanlının simit sattığını ama müşteri bulamadığını söylediler. Biz de o delikanlımıza bugün bir sürpriz yapıp, tezgahında olan bütün simitleri satın aldık. Böylelikle onu da mutlu etmiş olduk” dedi.

  Resul Çelebi de “Sağ olsun valimiz bütün simitlerimi aldı. Yağmur altında beklemek zorunda kalmadım. Teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler