14.2 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriVali Köşger milli sporcuları ziyaret etti

  Vali Köşger milli sporcuları ziyaret etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, cimnastikte Türkiye’yi Avrupa ve dünyada başarıyla temsil ederek ülkemize madalyalar kazandıran milli sporcuları ziyaret etti.

  Atatürk Spor Kompleksi içinde yer alan cimnastik salonunda Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Göksu Üçtaş Şanlı ve Nazlı Savranbaşı gibi milli sporcularla sohbet edip başarı dileyen Vali Köşger, genç cimnastikçilere öğütlerde bulundu. İzmir Valisi Köşger’e ziyarette İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin de eşlik etti.

  Vali köşger milli sporcuları ziyaret etti
  Vali Köşger milli sporcuları ziyaret etti

  Türkiye’nin son olarak Mersin’de yapılan Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda büyük başarılara imza attığını ifade eden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Türkiye, 2020’de cimnastikte hiç olmadığı kadar başarılı oldu. Sporcularımız Avrupa şampiyonalarında gururumuz oldu. İzmirli çocuklar bunlar, onlarla gurur duyuyoruz. Hepsini çok azimli gayretli gördüm. Bu işe gönül vermişler, inanmış bir ruhla çalışıyorlar. Bu birliktelik başarıyı getiriyor. İzmir’in de sporcularımıza tam destek vermesi gerekiyor. Başarılarının süreceğine ben de inanıyorum” diye konuştu.

  AMATÖRLERE DESTEK

  İzmir valisi yavuz selim köşger, cimnastikte türkiye'yi avrupa ve dünyada başarıyla temsil ederek ülkemize madalyalar kazandıran milli sporcuları ziyaret etti.
  İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, cimnastikte Türkiye’yi Avrupa ve dünyada başarıyla temsil ederek ülkemize madalyalar kazandıran milli sporcuları ziyaret etti.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından amatör spor kulüplerine ayrılan bütçeden İzmir’deki 273 amatör spor kulübüne toplam 2 milyon 370 bin TL yardım yapılacağı açıklandı. Sembolik çeki amatör kulüplere takdim eden İzmir Valisi Köşger, “Sporun temeli amatör spor kulüpleridir. Sporun amatör ruhla yapılması çok önemli. Çünkü profesyonelleşince işin içine gösteri giriyor. Tüm bireylerin her yaşta spor yapıp sağlıklı olmalarını istiyoruz. Devlet olarak sporu destekliyoruz, tüm imkanlar seferber edilmeye çalışılıyor. Amatör ruhla spora devam” dedi. Vali Köşger, Halkapınar’daki temaslarında çatısı tadilata alınan Halkapınar Spor Salonu’nda da incelemelerde bulundu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler