TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatVakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak 2’nci Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türk medeniyetinin canlı unsurlarından vakıfların tanınırlığını artırmak, vakıfların misyonunu oluşturan hayır işlerine dikkat çekebilmek amacıyla ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak 2’nci Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması‘ düzenlendi.

Yarışma kapsamında dereceye giren fotoğraflar için Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde düzenlenen ödül törenine; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ve yarışmacılar katıldı. 

Vakif medeniyeti fotograf yarismasi sonuclandiy - kültür ve sanat - haberton
Vakıf medeniyeti fotoğraf yarışması sonuçlandı

Bakan Yardımcısı Alpaslan, vakıf medeniyetinin önemine dikkat çekerek, “Dünyanın en büyük medeniyetlerinden birini, Osmanlı İmparatorluğu’nu kurduk. Osmanlı İmparatorluğu’nun, dünyanın en büyük imparatorluklarından birisi olmasında tabii ki birçok sebep vardır. Bunlardan bir tanesi de vakıf medeniyetinin hayatın her alanında canlı, adil ve sosyal dayanışmayı ele alan bir anlayışla kurumlar kurulmasıdır” diye konuştu.

Yarışmanın, Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliğinin geleceğe aktarılması adına önemli olduğuna değinen Alpaslan, “En büyük miraslarımızdan biri olan tarihi, kültürel zenginliğimizi, kültür varlığımızı gelecek nesillere aktarmamız açısından da ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak’ adıyla 2’ncisini düzenlediğimiz uluslararası ödül yarışması, son derece anlamlı ve önemli. Başta çok kıymetli jüri üyelerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vakif medeniyeti fotograf yarismasi sonuclandis - kültür ve sanat - haberton
Kültür ve turizm bakanlığı vakıflar genel müdürlüğü’nce düzenlenen ‘objektifinle geleceğe miras bırak 2’nci uluslararası vakıf medeniyeti fotoğraf yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bakan Yardımcısı Alpaslan, yarışmada dereceye giren isimlere ödüllerini verdi. 1’inciye cumhuriyet altını, 2’nciye ata altın ve 3’üncüye yarım altın verildi. Jüri özel ödülleri dalında ise ‘Fahrettin (Türkkan) Paşa Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacı yarım altın, ‘Ara Güler Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacı yarım altın ve ‘İzzet Keribar Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacıya yarım altın verildi.

Ödül töreninin ardından dereceye giren yarışmacılar ve protokol üyeleri, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Yardımcısı Alpaslan ve beraberindekiler, ödülle layık görülen fotoğrafları inceledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler