14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriVaka sayılarında Bingöl ilk 10 kent arasında

  Vaka sayılarında Bingöl ilk 10 kent arasında

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Sağlık Bakanlığı’nın il bazlı açıkladığı haftalık vaka sayılarında Bingöl, yaklaşık 8 puan düşerek, her 100 bin kişide 18,45 vaka ile ilk 10 kent arasında.

  Bu düşüşte önemli rolü olan sağlık çalışanları, hem soğuk hem de koronavirüs ile mücadele ederek, köy köy gezip, aşılama çalışmalarını sürdürüyor. İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, kent genelinde 12 bin 990 Covid-19 aşısı uygulandı. Merkez Gökçekanat ve Genç ilçelerine bağlı Bahçeli köylerinde aşılama çalışmalarını sürdüren, filyasyon ekibinde görevli Sinem Burkay, olumsuz hava koşullarından dolayı bazen çok zorlandıklarını ama koronavirüsle mücadeleye devam ettiklerini söyledi. 

  Vaka sayılarında bingöl ilk 10 kent arasında
  Vaka sayılarında Bingöl ilk 10 kent arasında

  Sağlık Bakanlığı‘nın il bazında açıkladığı haftalık tabloya göre, Bingöl’de 8- 14 Şubat’ta her 100 bin kişiden 26,81 vaka tespit edilirken, bu rakam, 15- 21 Şubat’ta 8 puanlık düşüşle 18,45 oldu. Bu düşüşte önemli rol üstlenen sağlık çalışanları, koronavirüsle mücadeleyi dondurucu soğuğa rağmen köy köy gezerek, sürdürüyor. Yaşlılara yönelik aşılama çalışmalarını sürdüren filyasyon ekipleri, zorlu arazi şartlarında kimi zaman araçların ulaşamadığı bölgelere de yürüyerek, gidip, aşı yapıyor. 

  ‘KAR VARKEN DAHA SIKINTILIYDI’

  İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, kent genelinde 12 bin 990 Covid-19 aşısı uygulandı. Merkeze bağlı Gökçekanat ve Genç ilçesinin Bahçeli köylerinde aşılama çalışmalarını sürdüren, filyasyon ekibinde görevli Sinem Burkay, olumsuz hava koşullarından dolayı bazen çok zorlandıklarını ama koronavirüsle mücadeleye devam ettiklerini belirtti. Burkay, “Evde aşı olma hakkı olan vatandaşlarımıza evlerinde aşı yapıyoruz.

  Sağlık bakanlığı'nın il bazlı açıkladığı haftalık vaka sayılarında bingöl, yaklaşık 8 puan düşerek, her 100 bin kişide 18,45 vaka ile ilk 10 kent arasında.
  Sağlık Bakanlığı’nın il bazlı açıkladığı haftalık vaka sayılarında Bingöl, yaklaşık 8 puan düşerek, her 100 bin kişide 18,45 vaka ile ilk 10 kent arasında.

  Vatandaşlarımıza aşı yaptıktan sonra bir süre beklememiz de gerekiyor. Herhangi bir yan etki olursa müdahale edebilmemiz için bekliyoruz. Genel bilgilendirme yapıyoruz. Müdahale gerektirmeyen yan etkilerinden bahsediyoruz. Aynı zamanda ikinci dozun tekrar yapılması gerektiğini, tarihini ve nasıl randevu alacaklarından bahsediyoruz. Hastalarımıza bunları anlatıyoruz. Kar varken ve fazlayken biraz daha sıkıntılıydı ve zorlanıyorduk ancak şu an karlar erimeye başladı” diye konuştu. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler