TRY - Türk Lirası
EUR
18,2048
USD
18,5770
GBP
20,7271
CNY
2,6106
11.9 C
Ankara
17.7 C
İstanbul
17 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerUzungöl'de yaz turizm sezonu hareketli geçiyor

Uzungöl’de yaz turizm sezonu hareketli geçiyor

İnceleme Puanı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de yaz turizm sezonu hareketli geçiyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin yanı sıra Körfez ülkelerinden turist kafilelerinin gelişiyle Uzungöl’de, otellerde de tam doluluk seviyesine ulaşıldı.

Doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı, Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl’de, yaz turizm sezonu hareketliliği yaşanıyor. Kentte bu yıl Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den ‘charter’ seferlerle turist kafileleri ile misafirlerin ağırlandığı Uzungöl’de; otel, pansiyon ve dağ evlerinde tam kapasite doluluk seviyesine ulaşıldı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin de etkisiyle bölgeye akın eden turistler, göl kıyısında temiz havada doğa yürüyüşü yapıp, fotoğraf çektiriyor. Turizm acenteleri ile işletmeler, mevcut rezervasyonların çoğunun 2 ay daha uzatılmasıyla hareketliliğin, bayram sonrası da sürmesini bekliyor. 

Uzungolde yaz turizm sezonu hareketli geciyor 1 - yerel haberler - haberton
Uzungöl’de yaz turizm sezonu hareketli geçiyor

‘KONAKLAYAMADAN GERİ DÖNÜYORLAR’

Turizmci Murat Akyüz, gelen misafirlerin çoğunun konaklayamadan geri dönmek durumunda kaldığını belirterek “Her gün yoğun geçiyor. Suudilerin de gelmesiyle birlikte tam doluluk oranına ulaştık. Ürdün, Dubai, Katar, Kuveyt ve Suudili misafirlerin çoğu göl çevresinde değil bölgeye yakın olan diğer otellerde de kalmak zorunda kalıyor. Böyle bir yoğunluk bekliyorduk. Özellikle pandeminin son bulması ve kapıların da açılması ile birlikte bu doğanın özlemini çekenler Uzungöl’e akın etti. Turizm sezonunun burada 2 ay daha uzamasını bekliyoruz. Eylül ve ekim aylarında rezervasyonlar alınıyor. Yer kalmadı; gelen misafirlerin çoğu konaklayamadan geri dönüyor” dedi.

‘TURİZM SEZONU UZAYACAK’

Turizmci Mehmet İnan da bu yıl sezonun çok iyi geçtiğini dile getirerek, “Özellikle pandemi sonrası çok fazla ilgi var. Otellerimizde yer kalmadı. Birçok kişi konaklamadan geri dönüyor. Yurtiçi ve yurt dışından yoğun talepler geliyor. Eylül- ekim aylarının rezervasyonları bile yapıldı. Sezon iyi geçecek ve turizm sezonun Uzungöl’de uzayacağı benziyor” diye konuştu. 

Uzungolde yaz turizm sezonu hareketli geciyor 2 - yerel haberler - haberton
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden trabzon’un çaykara ilçesindeki uzungöl’de yaz turizm sezonu hareketli geçiyor. 9 günlük kurban bayramı tatilinin yanı sıra körfez ülkelerinden turist kafilelerinin gelişiyle uzungöl’de, otellerde de tam doluluk seviyesine ulaşıldı.

‘BURASI MUHTEŞEM BİR YER’

Uzungöl’e gezmeye gelen Kübra Gültekin, “Erzurum’dan geldik. Oldukça kalabalık. Yaz sıcakları yok. Aksine tatlı bir serinlik ve muhteşem bir doğa insanı karşılıyor Uzungöl’de. Burası muhteşem bir yer. Genellikle Körfez ülkelerinden gelen turistler var. Herkes bu güzel doğanın tadını çıkartmaya çalışıyor” dedi.

Ayvalıktan Uzungöl’e gelen Erkan Berdivek ise “Memleketimiz Elazığ’a gidiyorduk Geçerken de Karadeniz tur yapalım istedik. Tabi vazgeçilmez duraklarımızdan bir tanesi de bu doğa harikası Uzungöl oldu. Çok güzel bulduk burayı. Uzungöl ve Karadeniz her zaman beklentiyi karşılıyor” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler