TRY - Türk Lirası
EUR
18,5250
USD
17,9489
GBP
21,9075
CNY
2,6612
24 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
11 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerUyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecek

  Uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avustralya’nın 2016’dan bu yana Interpol üzerinden mavi bültenle aradığı uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri Mark Douglas Buddle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sınırı dışı edilmek üzere Türkiye’ye gönderildi.

  Ankara’ya getirilen ve Esenboğa Havalimanı’nda bekletilen Buddle, gerekli işlemlerinin ardından Avustralya’ya iade edilecek.

  Avustralya’da çok sayıda suça karışan ve 2016’da önce Dubai ardından Irak’a kaçan Buddle, geçen yıl 7 Haziran’da KKTC’ye gitti. Geçen yıl ağustos ayından itibaren oturma izni ile KKTC’de kalan Buddle, kamu güvenliği açısından sakıncalı olduğu gerekçesiyle sınır dışı edildi.

  Uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecek
  Uyuşturucu kaçakçısı ve çete lideri sınır dışı edilecek

  Buddle, Avustralya’ya götürülmek üzere dün akşam Türkiye’ye getirildi. Ancak Kıbrıs polis eskortunun seyahatinde sorun yaşanması nedeniyle planlanan uçuş yapılamadı. Esenboğa Havalimanı’nda INAD  (kabul edilemez yolcu) salonunda bekletilen Buddle, bugün Katar’a, ardından Avustralya’ya iade edileceği belirtildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler