TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanUYUMA ile 37 bin 593 ihbara anında müdahale

  UYUMA ile 37 bin 593 ihbara anında müdahale

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanlığı, bugüne kadar 473 bin 937 kişinin Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu’nu (UYUMA) cep telefonuna indirdiğini ve uygulama üzerinden gelen 37 bin 593 ihbara anında müdahale edildiğini duyurdu.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu ile mücadelede toplum desteğinin büyük önem taşıdığı belirtilerek, bu kapsamda 2017 yılından itibaren çok önemli toplumsal projelerin hayata geçirildiği ifade edildi.

  Bu projelerden birinin de Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve dünyada başka bir örneği olmayan UYUMA projesi olduğu belirtilerek, “Uygulama tüm vatandaşlarımız tarafından akıllı telefonlarına kolayca indirilebilmekte ve kolayca bildirim yapılabilmektedir. Uygulama üzerinden bildirim yapan vatandaşlarımızın kimlik bilgileri gizli kalmakta ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. UYUMA uygulamasını bugüne kadar 473 bin 937 kişi cep telefonuna indirdi. Uygulama üzerinden gelen 37 bin 593 ihbara anında güvenlik güçlerimizce müdahale edildi. Uyuşturucu ile mücadele uygulaması UYUMA ile gözümüz olun” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler