TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam'Uydu ücreti TL üzerinden olsun' talebi

  ‘Uydu ücreti TL üzerinden olsun’ talebi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  TVSEN Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, yerel kanalların Türksat’a ödemesi gereken uydu ücretinin Türk Lirası’na sabitlenmesi gerektiğini belirtti.

  Türkiye genelinde Türksat üzerinden yayın yapan 40 yerel kanal, döviz kurundaki artış nedeniyle uydu ödemelerinin TL’ye sabitlenmesi için Ankara’daki Türkiye Televizyon Yayıncıları İşveren Sendikası’nda (TVSEN) ortak yayın yaptı.

  TVSEN’de yerel televizyon sahiplerinin katılımıyla düzenlenen program, yurt genelindeki 40 yerel kanaldan canlı olarak yayımlandı. Türksat’a döviz kuru üzerinden ödeme yapıldığını belirten yerel kanal sahipleri, kurdaki dalgalanmadan dolayı ödemelerini Türk Lirası üzerinden yapmayı talep etti. 

  'uydu ücreti tl üzerinden olsun' talebi
  ‘Uydu ücreti TL üzerinden olsun’ talebi

  ‘ÖDEMELER TÜRK LİRASI İLE YAPILSIN’

  TVSEN Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, yerel kanalların Türksat’a ödemesi gereken uydu masrafının Türk Lirası’na sabitlenmesi gerektiğini belirterek, “Dolar kurundaki yükselmeden dolayı kanallarımız bazı sıkıntılar yaşamaya başladı. 40 tane üye kanalımız var. Üye olan kanallarımızın 3’ü ödeme artışından dolayı ekran kapatmak zorunda kaldı. Kendi sorunlarımızı, kendi televizyonlarımızda konuşarak canlı yayın gerçekleştirdik.

  Biz uydu ücretini düzenli ve sorunsuz olarak ödemek istiyoruz. Kuru belli olmayan, yarın ne ödeyeceğimizin belli olmadığı bir pozisyonda da devletimiz ve kuruma karşı ödemesini yapmakta sıkıntı çeken üyelerimiz oluyor. Dolaysıyla aylık uydu giderlerimizin Türk Lirası üzerinden sabit bir miktara dönmesini istiyoruz. Rakamı kendileri belirlesinler, biz de kendimizi ona göre ayarlarız. Ücretin sabit Türk Lirası’na döndürülerek yıllık enflasyon oranında artmasını talep ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler