TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarUsulsüzlük her yerde mi var?

Usulsüzlük her yerde mi var?

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

Usulsüzlük eğer bir yapının içinde var ise sistem bozulur asla hizmet eşit ve adaletli bir şekilde dağıtılmaz. Belli bir zümreye dağıtılır.

Hayatın bir ritmi var, suyun bir yolu , konuşmanın bir şekli toplumda yaşamanın değerleri ama son günler de maalesef biz hayatın içinde kaybolup gidiyoruz. Belki toplum içinde bir yapı var her şeyi herkesi bir yola sokup işini götürmek yani kanunlara uymamak hak yemek düzenini kendine göre sağlamak .

Pazara gidiyorsunuz , fiyatlar belli sistemin dışına çıkılmaya çalışılıyor, yemek yiyorsunuz kalitesiz ürünler size satılıyor, her yerde taklitçilik şaibe adam kayırma siz de bu döngüde dönüyorsunuz. Adamınız var ise işler oluyor yok ise mağdur oluyorsunuz. Koşturup duruyorsunuz mutsuz bir birey olup çıkıyorsunuz.

Devlet elinden geleni yapsa da denetim, kontrol bu yapı bir şekilde devam ediyor. Her sektörün içinde kaba tabir bir çıban başı oluşmuş. Milyonlarca adayın girdiği bir sınav sorular kopyalanmış emekler bir anda yok olup gitmiş. KPSS sınavından bahsediyorum eğitim eşit şartlarda sunulmuyor parası olan özel üniversite bitirmiş zaten sınav eziyeti görmeden bir şekilde bir yerlere gelmiş. Çabalayanlar her durak da bir sınavdan geçiyor. Basit bir su şişesinin bile kağıdının yolunduğu emanetçilerin olmadığı okullarda sınava giriyoruz. Birebir sınavlara giren biri olarak konuşuyorum. Tek başınıza geldiyseniz işiniz biraz zor.

Usulsuzluk her yerde mi var 1 - yazarlar - haberton
Usulsüzlük her yerde mi var?

Usulsüzlük hukuken kontrol edilemeyen çoğu yer de kanunun esnetilmesi olarak görülen bir durum. Genel de finans çevrelerin de belgelendirme işlemlerinde hatalı evrak var ise usulsüzlük cezası kesilir. Usulsüzlük eğer bir yapının içinde var ise sistem bozulur asla hizmet eşit ve adaletli bir şekilde dağıtılmaz. Belli bir zümreye dağıtılır. Devlet sürekli inceleme yapar yapıyı cezalandırma yöntemine gider.

Ben toplum için de düzeni bozmak kendi menfaatini korumak için yaptıkları eylemler olarak ele almak istedim. Bir futbol maçında bir hastane de belki gittiğiniz bir tatil turunda bir şekil de tanışabilirsiniz. En basit bir işyeri bile kuruluş gayesini tam şekilde yapabilse bencillikten uzak düzgün ilerleyebilse belki de daha güzel bir dünya ve dayanışmayı hak ederiz.

Sadece ülkemiz de değil tüm dünyada farklı ülkeler de bu durumları yaşayabiliriz. Kendini düşünen kanunları yok sayarak bir yerlere gelmek isteyen yapılar her yer de mevcut.

Düşünün kendinizi düşünürken yaptığınız her şey ekmeğini yediğiniz suyunu içtiğiniz vatana ihanettir. Ben ülkemi seviyorum gelişmesini ve ilerlemesi beni mutlu ediyor. Bazen yaşadıklarımız hayal kırıklığı olarak geri dönüyor sevgiyle kalın. Gelecek güzel günlere diyelim. Nefes aldıkça bir mucize rastlayabilirsiniz.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler