TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamUsturmaçalara çarpan kruvaziyer İstanbul'da tamir edilecek

Usturmaçalara çarpan kruvaziyer İstanbul’da tamir edilecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bartın’ın Amasra ilçesi açıklarında usturmaçalara çarpması sonucu sol pervane kuyruğunda hasar oluşan kruvaziyer, tamir ve bakımı için İstanbul’a götürülecek.

Rusya’dan denize açılıp, İstanbul’a giden önceki gün de Bartın’ın Amasra ilçesine gelen ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, limana girdiği sırada saatteki hızı 40 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle usturmaçalara çarptı. 385 yolcu ile 283 personelin bulunduğu kruvaziyerdeki hasarın tespit edilmesi için dalgıçlar, gemi altına dalıp, çekim yaptı. Sol pervane kuyruğunda hasar tespit edilen kruvaziyer, dün sabah Amasra Limanı’na yanaştı. Kruvaziyerden inen yolcular, Amasra’yı gezdi.

Usturmaçalara çarpan kruvaziyer i̇stanbul'da tamir edilecek
Usturmaçalara çarpan kruvaziyer İstanbul’da tamir edilecek

Gemi şirketi, kruvaziyerde inceleme yaparak, güvenlik gerekçesiyle Ordu’nın Ünye ilçesine planlanan seferi iptal etti. Kruvaziyer yolcuları, Zonguldak ve Amasya’dan özel uçakla Rusya’nın Soçi kentine gönderilecek. Kruvaziyer ise tamir ve bakımı için İstanbul Tuzla Tersanesi’ne götürülecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler