30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıÜrettikleri ürünlerle öğrencilere maddi destek

  Ürettikleri ürünlerle öğrencilere maddi destek

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Mersin’in Erdemli ilçesinde, Mesleki Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri, 3 dönümlük uygulama bahçesinde yetiştirdikleri brokolilerin geliriyle okula ve öğrencilere maddi destek sağlıyor

  Tarım ağırlıklı lise olarak hizmet veren Mesleki Teknik Eğitim Merkezi bünyesinde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı başında kurulan 3 dönümlük uygulama bahçesinde öğrencilerin yetiştirdiği brokolilerin hasadına başlandı. 

  Erdemli Kaymakamı Avni Kula, beraberinde Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile Mesleki Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinin hasat çalışmasına katıldı.

  Öğrencilerin, teorik eğitimin yanında uygulama bahçesindeki pratik eğitim ile güzel bir iş yaptığını aktaran Kaymakam Avni Kula, “Okula ait uygulama bahçelerinde ürün yetiştiriyorlar. Ben, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

  ‘DAHA İYİ ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYOR’

  Uygulama bahçesinde, yazlık ve kışlık sebzeler yetiştirildiğini anlatan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, şöyle konuştu: 

  “Öğrencilerimiz, şu an mevcut olan karnabahar ve brokolilerimizin hasadını yapıyor. Aynı zamanda limon yetiştiriciliği yapılıyor. Seramızda ise mevsime göre domates, salatalık olsun yetiştiricilik yapılıyor. Öğrencilerimiz okulda gördükleri dersleri, uygulama bahçesinde pratik olarak görüyorlar ve daha iyi öğrenmelerini sağlıyor.

  Ürettikleri ürünlerle öğrencilere maddi destek sağlıyorlar
  Ürettikleri ürünlerle öğrencilere maddi destek sağlıyorlar

  Öğrencilerin yetiştirdiği sebzeler ise satılarak hem okul bütçesine hem de öğrencilere maddi katkı da sağlıyor. Şu an brokoli hasadı yapılıyor, inşallah gelecek yıl daha fazla çeşit dikimi yapılır ve öğrencilerimiz birçok çeşidin yetiştirilmesini de öğrenir. Ben, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” 

  Okulda teorik olarak öğrendiklerini, uygulama alanında yapmalarının kendilerine çok fayda sağladığını söyleyen öğrenciler ise ürünleri yetiştirip, daha sonra satarak hem okula hem de kendilerine harçlık çıkardıklarını dile getirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler