TRY - Türk Lirası
EUR
18,5232
USD
17,9437
GBP
21,8843
CNY
2,6604
20.9 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
27 C
İzmir
12 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÜrdün'de zehirli gaz dolu tank patladı: 13 ölü

  Ürdün’de zehirli gaz dolu tank patladı: 13 ölü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ürdün’de zehirli gaz dolu tank patladı. Ürdün devlet haber ajansı Al-Mamlaka, ölü sayısının 13’e çıktığını, 130 kişinin ise tedavisine çevre hastanelerde devam edildiği açıkladı.

  Akabe Limanı’nda dün bir vinçin 25 tonluk klor gazı tankını taşırken kablosunun kopması sonucu tank çarpma etkisiyle patlayarak çevreye parlak sarı renkte klor gazı dağıldı.

  Ürdün Başbakanı al-Khasawneh bu sabah Akabe Limanı’ndaki kazayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere limana gitti. Başbakan yaptığı açıklamada 25 tonluk klor tankının düşmesiyle çevreye yayılan zehirli gazın dağıldığını, kaza yerinde gerekli temizleme işlemlerinin yapıldığını ve limanda hayatın normale döndüğünü açıkladı.

  Urdunde zehirli gaz dolu tank patladi 13 olu 1 - dış haberler - haberton
  Ürdün’de zehirli gaz dolu tank patladı: 13 ölü

  Ürdün devlet haber ajansı Al-Mamlaka ise zehirli gazdan dolayı hayatını kaybedenlerin sayısının 13’e yükseldiğini belirterek yaralananlardan iki kritik vakanın başkent Amman’a nakledildiğini belirtti. Zehirli gazdan etkilenen 130 kişinin tedavisine çevre hastanelerde devam edildiği ifade edildi.

  Başbakan al-Khasawneh, Akabe’deki genel durumun tam kontrol altında olduğunu ve klor gazı konsantrasyonlarından kaynaklanan herhangi bir tehlike olmadığını vurguladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler