TRY - Türk Lirası
EUR
18,1347
USD
18,5885
GBP
20,6791
CNY
2,6122
14.8 C
Ankara
18.6 C
İstanbul
23.3 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÜrdün Geçidi projesi hızlandırılıyor

Ürdün Geçidi projesi hızlandırılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İsrail Başbakanı Yair Lapid’in Ürdün Kralı II. Abdullah’ı ziyareti sonrasında İsrail Hükümeti, bugün açıklama yaparak iki ülke sınırındaki ortak istihdam ve endüstri parkı projesi olan Ürdün Geçidi projesinin hızlandırılmasına karar verildiğini duyurdu.

İsrail hükümeti açıklamasında “Hükümet bugün, Başbakan Yair Lapid ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Esawi Frej’in ‘Ürdün Geçidi’ projesinin uygulanmasını hızlandırma önerisini onayladı” denildi. Ürdün Geçidi, İsrail Devleti ile Ürdün Haşimi Krallığı arasındaki ortak sanayi bölgesi projesidir ve ilk olarak 1994 barış anlaşması müzakereleri sırasında önerilmişti. Proje kapsamında iki ülkenin sınırında bir sanayi bölgesi olacağı, İsrailli ve Ürdünlü girişimcilerin ve iş adamlarının doğrudan iletişim kurmasını sağlayacağı ifade edildi. 

Urdun gecidi projesi hizlandiriliyor 1 - dış haberler - haberton
Ürdün geçidi projesi hızlandırılıyor

Bölgenin kalkınmasına ve güçlenmesine büyük katkı sağlayacak bir atılım olduğunu ifade eden Başbakan Lapid, projeyle ilgili son detayların geçen hafta Amman’daki Kral II. Abdullah ziyareti sırasında ele alındığını ifade etti. İsrail Başbakanı Lapid konuyla ilgili “Bu, her iki ülkede de istihdamı artıracak, ekonomik ve diplomatik ilişkilerimizi geliştirecek, iki ülke arasındaki barış ve dostluğu artıracak bir girişimdir” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler