19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazar, Eylül 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamÜniversitelerden fidan bağışı kampanyası

  Üniversitelerden fidan bağışı kampanyası

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Üniversiteler yangında zarar gören alanların yeniden yeşertilmesi için fidan bağışı kampanyası başlattı

  Üniversiteler, ülke genelindeki orman yangınlarında zarar gören alanların yeniden yeşertilmesine yönelik fidan bağışı için kampanya başlattı. “Her Öğrenci Bir Fidan” adıyla başlatılan kampanyada Orman Genel Müdürlüğüne fidan bağışlanması hedefleniyor.

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Medipol Üniversitesi’nin birlikte başlattığı kampanya, Türkiye’nin farklı illerinde çıkan orman yangınları sebebiyle zarar gören bölgelerin yeniden ağaçlandırılmasına katkı sunmayı ve yeşilin önemine duyarlılığı artırmayı amaçlıyor.

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarından duyurarak başlattığı kampanyada üniversiteler birbirlerini etiketleyerek fkampanyaya davet ediyor. “Her Öğrenci Bir Fidan diyerek, Orman Genel Müdürlüğüne fidan bağışı yapacağız. Siz de katılın yaralarımızı saralım, gelin nefes olalım!” cümleleriyle başlatılan kampanyaya üniversitelerin birbiri ardında destek sunması bekleniyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler