TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
25.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÜmraniye'de, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü

  Ümraniye’de, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ümraniye’de 690 sporcu ve 200 eğitmenin katılımı ile Gençlik ve Spor Yürüyüşü gerçekleşti. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen yürüyüşte birçok genç yaklaşık iki kilometrelik yolu mehter marşları eşliğinde ellerinde bayraklarla yürüdü.

  Bugün Ümraniye Alemdağ Caddesi’nin trafiğe kapalı olan kısmında gerçekleşen yürüyüş, mehter takımının marşlarıyla başladı. Yaklaşık 900 kişinin kortej yürüyüşü yaptığı kutlamalarda Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da yürüyüşe katılarak gençlere eşlik etti. Protokol konuşmalarıyla sonlanan yürüyüşte renkli görüntüler ortaya çıktı.

  Umraniyede 19 mayis genclik ve spor yuruyusu 1 - yerel haberler - haberton
  Ümraniye’de, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü

  “CUMHURİYETİN KAZANIMLARI, DEMOKRASİ BÖYLE BİR ŞEY İŞTE”

  Kutlamalara katılan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım günün anlam ve önemine değinerek, “Kim diyebilirdi ki 103 sene sonra bu kalabalıkla bu gençlikle Ümraniye’de Alemdağ Caddesi’nde gençlik bayramımızı kutlayacağız. Cumhuriyetin kazanımları, demokrasi böyle bir şey işte. Çok şükür ki o tarihte çok değerli olan vatanımızın, Misak-ı Milli sınırları bu vesileyle çizilmiş oldu. Bu gün de gençliğimize armağan edildi” şeklinde konuştu.

  Umraniyede 19 mayis genclik ve spor yuruyusu 2 - yerel haberler - haberton
  Ümraniye’de 690 sporcu ve 200 eğitmenin katılımı ile Gençlik ve Spor Yürüyüşü gerçekleşti.

  “BİZİM RUHUMUZ, VATANIMIZ, MİLLETİMİZ BURADA”

  Herkesin 19 Mayıs’ını kutlayan Yıldırım, “Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere bütün silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Bu vatana göz diken olursa bir karış toprağını değil, bir santimini bir milimetrekaresini kimseye vermeyiz. Bizim ruhumuz, vatanımız, milletimiz burada.

  Birlik ve beraberlik içerisinde bu vatanı daha güçlü, daha ve müreffeh bir hale getirmek için gençlerimizle birlikte çalışacağız. Ben gençlere bayramınız kutlu olsun diyorum. Hepimize kutlu olsun. Gençlerimizi seviyoruz. Hakikaten muazzam bir gençlik var. Yunanistan’ın nüfusu on küsur milyon, gençliğimiz ise yirmi milyon. O sebeple diri bir gençlik var, iri bir gençlik var. Nüfusumuz 84 milyona dayandı. İnşallah yüz milyonları geçeceğiz, daha güçlü bir Türkiye diyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler