TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaÜmit Özlale ekonomi heyeti ile açıklama yaptı

  Ümit Özlale ekonomi heyeti ile açıklama yaptı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ekonomi kurmayları ile yaptığı acil toplantının ardından İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale ekonomi heyeti ile basın açıklaması yaptı.

  İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, “Partili hükümet sistemine geçtiğimiz günden beri Türk Lirasındaki değer kaybı Şubat 2001 krizinden daha fazladır, yönetim sistemindeki keyfiyetin tetiklediği bu kriz başta dar gelirli vatandaşlarımız olmak üzere sanayicimizi, çiftçimizi, esnafımızı derin bir dar boğaza sürüklemektedir” dedi.

  Özlale konuşmasını şöyle sürdürdü; Sadece son 1 hafta içerisinde her birimizin cebinden 20 bin lira daha fazla çıkmıştır. Hepimizin cebinden çıkan bu para, faizcilerin yandaş müteahhitlerin, ve yabancı fonların cebine girmiştir. 1 yıl içerisinde tam 170 milyar dolar fakirleşen bir ülke haline geldik. Buradan Sayın Erdoğan’a seslenmek istiyoruz gün piyasayla akılla bilimle ekonominin gerçekleriyle zıtlaşma günü değildir.

  Gün vatandaşın, sanayicinin, esnafın, çiftçinin, dertlerine sırt çevirme ve bildiğini okuma günü de değildir. İzlenen strateji Türkiye’yi enflasyon sarmalına sokmuştur, buradan çıkacak olan sonuç malesef hayat pahalılığı ile sınırlı kalmayacaktır. Firmaların bozulan bilançoları reel sektör krizini tetikleyecektir, bunun bir sonucu olarak servet el değiştirecek üretim tesislerimiz kelepir fiyatına yabancıların eline geçecektir.

  2022 BÜTÇESİ ANLAMINI YİTİRDİ

  Ümit özlale ekonomi heyeti ile açıklama yaptı
  Ümit Özlale ekonomi heyeti ile açıklama yaptı

  Bir ödemeler dengesi krizi çıkma ihtimali çok güçlenmiştir. Daha da kötüsü zorlu kış şartları öncesinde bir yoklukla karşılaşılacaktır, bütçe görüşmelerinin sürdüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeler sonucunda bütçe açığı, borçlanma, faiz kısır döngüsüne girilecektir.

  Görüşülmekte olan 2022 bütçesi anlamını yitirmiş olduğu için de geri çekilmelidir. Sayın Erdoğan gün siyaset yapma günü değil ülkenin menfaatlerini koruma günüdür. Hakikat kimseye zarar vermemiştir, asıl zararlı olan insanın kendi yanlışlarını ısrarla sürdürmesidir. Yanlışlarınızda ısrar ettiğinizi ve hakikate dönme niyetiniz olmadığını üzülerek görüyoruz. Bu yüzden size çağrımız bir an önce seçim kararı alıp ülkenin önünü açmak ve milleti rahatlatmaktır. Türkiye düşmanlarını daha fazla sevindirmenin anlamı yoktur.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler