TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriUluslararası Madenci Kupası Judo Turnuvası başladı

Uluslararası Madenci Kupası Judo Turnuvası başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 5’inci kez düzenlenen Uluslararası Madenci Kupası Judo Turnuvası başladı

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Judo Federasyonu ve Zonguldak Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen 5’inci Uluslararası Madenci Kupası Judo Turnuvası, Site Spor Salonu’nda başladı.

” turnuvanın bir diğer özelliği spor ve madenciliğinin aynı karede olmasıdır”

Turnuvaya Kazakistan ve Özbekistan sporcularının yanı sıra 23 ilden toplam 751 sporcu katıldı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, judo branşında gelecekte Türkiye’yi temsil edecek sporcuları kentlerinde ağırlamakta mutluluk duyduklarını söyledi. Madenciliğin ve sporun birleştirildiği bir turnuva düzenlendiğini ifade eden Tutulmaz, “Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz etkinliğin ilin büyük bir kazanımı olduğunu görüyoruz. Bir kez başlatıp devamı geliyorsa bunun anlamı vardır. Zonguldak’ımızın spora destek verdiğinin güzel bir göstergesidir. Turnuvanın bir diğer özelliği spor ve madenciliğinin aynı karede olmasıdır. Bunu da ayrıca değerli görüyorum” dedi.

Yarınki müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları takdim edilecek.
Yarınki müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları takdim edilecek.

İki gün sürecek turnuvada sporcular; minikler, süper minikler, yıldızlar ve ümitler olmak üzere 4 kategoride madalya kazanmak için ter döktü. Turnuvanın açılışında maden işçilerinin zor şartlarda çalışmasının tasvir edildiği tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Yarınki müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları takdim edilecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler