TRY - Türk Lirası
EUR
15,3129
USD
13,4953
GBP
17,9830
CNY
2,1166
7.7 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatUluslararası Çaydaçıra Film Festivali başladı

  Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Elazığ’da, ‘Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali’nin 13’üncüsü başladı

  Kentte Elazığ Kültür ve Sanat Derneği’nce ilki 2008 yılında düzenlenen ‘Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali’nin 13’üncüsü başladı. Festivalin galasına Vali Ömer Toraman, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, sanatçılar, oyuncular, yönetmenler ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan galada halk oyunları, ekibi sahne aldı. Sinevizyon gösteriminin ardından oyuncu Sezer Güvenirgil ve yönetmen Mesut Uçakan’a onur ödülü verildi.

  Saygı duruşu ve i̇stiklal marşı ile başlayan galada halk oyunları, ekibi sahne aldı
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan galada halk oyunları, ekibi sahne aldı

  12 FİLM 7 DALDA YARIŞACAK

  Festivalde bu yıl 5 günlük dolu bir program hazırladıklarını belirten Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, “Üniversite öğrencilerimizin Elazığ’a zor dönemde geldikten sonra anketlerde sanatsal faaliyetlerin artırılması talebine kulak kabarttık ve yurtlarında ilk kez sinema gösterimlerini başlatıyoruz. Yine Elazığ’ımızın turizmine ve tanıtımına katkıda bulunmak için ilimizde bulunan yönetmenlerimizi kentin değişen yüzünü, tarihi yüzünü anlatıp Elazığ’ımıza katma değer sağlayacak diziler ve filmlerin oluşturulması ile ilgili yarından itibaren ilimize gelen misafirlerimizi ‘doğal plato’ unvanını kazanmak için ilçelerimizi ve güzelliklerimizi anlatacağız. Bu yıl film festivalimize toplamda 32 film başvurdu ve bu filmlerden ana jürimizin değerlendirmesi sonucunda 12 filme indirdik ve nasip olursa 21 Kasım akşamı 7 dalda vereceğimiz ödüllerimiz ile beraber festivalimizi nihayetlendireceğiz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler