TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıUludağ'da sömestir öncesi oteller doldu

  Uludağ’da sömestir öncesi oteller doldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da sömestir öncesi otellerdeki rezervasyon oranı, yüzde 70 oldu.

  Otel müdürü Murat Pınarcı, yaklaşık 10 günleri daha olduğunu, satışları kapatacaklarını söyledi. 

  Uludağ'da sömestir öncesi oteller doldu
  Uludağ’da sömestir öncesi oteller doldu

  Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden olan, 5 bin yatak kapasiteli Uludağ’daki otellerde, sömestir için rezervasyon kabulüne başlandı. Gelecek hafta sonu başlayacak olan sömestir öncesi otellerdeki rezervasyon oranı, yüzde 70’e ulaştı. Sömestirde yüzde 100 doluluk olması beklenen otellerde hazırlıklar ise sürdürülüyor.

  Uludağ’da otel müdürü Murat Pınarcı, “Güzel bir kar yağışı var. Yılbaşı gayet güzel geçti. Beklediğimiz gibi geçti. Sömestir öncesi yüzde 70 doluluk oranına ulaştık. Yaklaşık 10 günümüz daha var. Hava durumu, bu haftayı soğuk ve kar yağışlı olarak gösteriyor. Bu kar sömestiri çıkarır. Sömestirde kişi başı 3 bin 500 liradan satış yaptık. Sömestir için yer ayırmak isteyenlerin acele etmesi gerek çünkü kısıtlı sayıda yerimiz kaldı. Son günlerde rezervasyonlar daha çok düşüyor. Yakında satışları kapatırız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler