TRY - Türk Lirası
EUR
20,416
USD
18,811
GBP
23,254
CNY
2,787
31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriUltimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları başladı

Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları, Ümraniye Millet Bahçesi’nde çok sayıda sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Yarışların startını veren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Böyle etkinliklerle insanları spor yapmaya teşvik etmeyi hedefliyoruz. Yarışmaya katıldıkları için hepsi gönlümün birincisi, tebrik ederim” dedi. 

Ümraniye Millet Bahçesi, Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışlarına ev sahipliği yaptı. Yarışlara 500’den fazla sporcu katılırken, yarışların yapıldığı Ümraniye Millet Bahçesi’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.  

Yarışma başlamadan uzun bir süre önce Millet Bahçesi’ne gelen sporcular, kayıtlarını yaptırdıktan sonra ısınma hareketleri yapmaya başladı. Yarış saatinin gelmesi ile parkurun başlangıç çizgisinde yerini alan sporcular, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın işareti ile yarışa başladı. İlk olarak bisiklet yarışları ile başlayan Ultimate Ümraniye ardından koşu yarışları ile devam etti. Her iki yarış da kıran kırana süren mücadeleye sahne oldu. 

Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları başladı
Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları başladı

Koşu yarışmasını milli sporcu Halil Yaşın birinci Fatih Korkunç ikinci Ömer Altun ise üçüncü olarak tamamladı.  

8 KİLOMETRELİK PARKURDA KOŞTULAR 

Yarışma başlamadan bilgi veren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye Millet Bahçesi’ndeyiz. Önce bisiklet sürme ardından da koşu yarışması yapıldı. 500’den fazla kişi 8 kilometrelik parkuru koşacak. Kadını, erkeği her yaştan insan yarışmaya katıldı. Şimdiden sporcularımızı tebrik ediyorum. Yarışmaya katıldıkları için gönlümde hepsi birinci keşke daha fazla katılım olsa. Ümraniye Millet Bahçesi böyle etkinliklere zaman zaman ev sahipliği yapıyor. Yarışma olsun olmasın bütün ilçe sakinleri hafta sonu buraya yürüyüşe davet ediyorum. Dereceye girenlere kupa ve madalya veriyoruz. Amacımız insanları spor yapmaya teşvik etmek. 36 farklı spor dalında 850 sporcumuz var. Biz amatör ya da profesyonel her türlü spor dalına, sporcuya destek veriyoruz” dedi. 

“HEYECANLIYIZ” 

Kocaeli’nden yarışmaya gelen bir grup sporcu 8 kilometreyi 29 dakikada koşmayı hedeflediklerini söyledi. 3 aydır hazırlandıklarını anlatan yarışmacılar, haftanın 3 günü 15 kilometrede antrenman yaptıklarını dile getirdi. 

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Elif Mürdün ise “Heyecanlıyım, öncelikli hedefim parkuru bitirebilmek. Yarışmaya eğlence ve spor olsun diye katıldım. 8 kilometre kolay diye düşündüm” diye konuştu.  

Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları, Ümraniye Millet Bahçesi’nde çok sayıda sporcunun katılımı ile gerçekleşti.
Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışları, Ümraniye Millet Bahçesi’nde çok sayıda sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

HALİL YAŞIN BİRİNCİ OLDU  

Yarışmayı 26 dakikada birinci tamamlayan Halil Yaşın da “Güzel bir yarıştı, belediye adına bu yarışa katıldık. Birinci oldum çok mutluyum. Aralık sonunda Kenya’da hazırlık kampımız olacak. Şubat ayında Sevilla maratonunda Avrupa barajı için yarışacağız. Sonra da 2024’teki olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Ümraniye Belediyesi desteklerini esirgemiyor, İsmet Yıldırım’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

İkinci olan Fatih Korkunç da “Parkur çok güzeldi. Tam yorulduğunda yerde rahatlıyorsun. Tam rahatladığın yerde tekrar yoruluyorsun. Keyif aldım, güzel bir ortamda bu yarışma imkanı sunanlara teşekkür ederim” dedi. 

Yarışlar, dereceye girenler için düzenlenen kupa töreninin ardından sona erdi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler