TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'Ülkemizi üretime dayalı ekonomiye geçireceğiz'

  ‘Ülkemizi üretime dayalı ekonomiye geçireceğiz’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milli Yol Partisi olarak milletimizin huzurunda iktidar talebimizi koyacağız. Milletimiz bize yetki verirse, üretime dayalı ekonomiye geçireceğiz” dedi.

  Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çayır, Türkiye’nin güvenliği, huzuru ve Türk milletinin istikbali için içeride ve dışarıda tedbir almak zorunda olduğunu söyledi. Türkiye’nin sınır ötesinde kendisine tehdit oluşturan bölücü terör unsurlarına karşı gerekli adımları atma hakkına sahip olduğunu belirterek, “Hiçbir ülke kendisine çekilmiş bir silaha karşı gerektiği gibi cevap verir. Ancak oluşturulmak istenen Türkiye’nin kendi geleceği ile ilgili koridor çabası doğrudur, yerindedir, akılcıdır. Türkiye’nin ve bölgenin gerçeklerine uygundur” diye konuştu.

  ‘ÜRETİME DAYALI EKONOMİYE GEÇİRECEĞİZ’

  Çayır, dünyanın pandeminin ve Ukrayna-Rusya savaşının oluşturduğu kaostan kurtulmak üzere olduğunu söyleyerek, “ABD ve Avrupa başta olmak üzere yıllık enflasyon rakamları normalleşiyor. Türkiye olarak hala tırmanıştayız. Bunun sebebi de üretime dayalı bir ekonominin olmamasıdır. Borcu borçla kapatarak devam ediliyor. Türk gençleri geleceğini dışarıda arıyor. Bunun sebebi de üretim alanının olmamasıdır. Türk gençlerinin umut alanları yok edildi.

  Milli Yol Partisi olarak milletimizin huzurunda iktidar talebimizi koyacağız. Milletimiz bize yetki verirse, ülkemizi üretime dayalı ekonomiye geçeceğiz. Üretim demek istihdam, hayatın kolaylaşması demektir. Üretim endişesiz bir gelecektir. Gençlerimize sesleniyorum; ‘biz yaşadıklarınızın ve umutsuzluğunuzun farkındayız’. Bu durumdan nasıl çıkılacağını da biliyoruz. Sizi düz eğitimden kurtarıp, mesleki eğitimin ağırlık kazandığı direk üretime yönelebilen bir eğitim sistemini kuracağız. Milletimizin derdini akılla, izanla, irfanla, bilimle çözeceğiz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler