TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÜlke liderleri, Ukrayna Başbakanı ile görüştü

  Ülke liderleri, Ukrayna Başbakanı ile görüştü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits ve Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda Kiev’de Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal ile görüştü.

  Sosyal medya hesabından görüşmeye dair açıklamada bulunan Ukrayna Başbakanı Shmyhal, Estonya, Polonya, Letonya ve Litvanya liderleriyle görüştüğünü belirterek, “Rus saldırganlığına karşı koymada sürekli destek ve kapsamlı yardım için arkadaşlarımıza minnettarız. Birlikte kazanacağız!” ifadelerini kullandı.

  Daha önce Estonya Cumhurbaşkanı Karis, söz konusu liderlerle birlikte Kiev’e gittiklerini duyurmuş, “Son ziyaretimden bu yana Rus savaşından çok zarar görmüş bir şehre, Kiev’e doğru yoldayız. Duda, Nauseda ve Levits ile birlikte Ukrayna halkında güçlü desteğimizi göstermek için Ukrayna’yı ziyaret ediyoruz, sevgili dostumuz Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüşeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler