TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerPolitikaUkrayna'yı işgal girişimini kınıyorum

Ukrayna’yı işgal girişimini kınıyorum

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Rusya’nın bağımsız bir devlet olan Ukrayna’yı işgal girişimini kınıyor ve Rusya’yı bir an önce uluslararası hukuka uymaya davet ediyorum” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 21. yüzyılda Sovyetler Birliği’ni yeniden diriltme çabaları dünya barışı için çok ciddi bir tehdittir. Bu girişim kesinlikle kabul edilemez! Bölgemizin ve dünyanın her zamankinden daha fazla, barış ve huzura ihtiyacı vardır.

Tüm taraflara sağduyu ve itidalle dünya barışını korumaya yönelik olarak sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulunuyorum.

Hakikaten dünya zor bir dönemden geçiyor. Şunu hemen ifade etmek istiyorum ki biz Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ukrayna’yı bir devlet olarak tanımamak Rusya’ya bir şey kazandırmaz. Ukrayna aslından Sovyetlerin Batı’ya açılışını sağlayan bir ülkedir. Geçmişte Ukrayna’nın, şu anda oralardan koparılmış gibi gözükür, soydaşlarımızın da aynı inancı paylaştığımız kesimlerin de yoğun yaşadığı bir ülkeydi.

Biz 2014 yılında Kırım’ın ilhakı neyse, Rusya’nın şu anda Ukrayna’ya müdahalesini de aynı çerçevede mütalaa ediyoruz ve bu gelişmelerden hakikaten endişe duyuyoruz. Sadece bunu Ukrayna-Rusya gerilimi olarak görmek de ABD-Rusya çekişmesi veya AB-NATO-Rusya çekişmesi gibi değerlendirmenin de yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Çünkü dünyada meydana gelen bütün hadiseler ister istemez dünya küçüldüğü için birbiriyle irtibatlı gözükmektedir. Arka planda mutlaka bunun başka bir yorumu ve etkisi de vardır. Bunu da göz ardı etmememiz gerekir kanaatindeyiz.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler