TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerUkrayna’nın Herson kentine hava saldırısı: 8 ölü

Ukrayna’nın Herson kentine hava saldırısı: 8 ölü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Rusya tarafından Herson kentine hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda ölü sayısının 8’e yükseldiği yaralıların sayısının ise 58 olduğu belirtildi.

Ukrayna’nın güneyinde bulunan Herson bugün sabah saatlerinde Rusya tarafından hava saldırısına uğradı. Yetkililer hayatını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiğini belirterek 58 yaralı olduğunu duyurdu.

Ukrayna Ulusal Güvenlik Güçleri saldırıyla ilgili resmi Telegram hesabından yaptığı açıklamada “Rus birlikleri, Herson kentini, Berislavski ve Herson ilçelerinin yerleşim yerlerini uçaksavarlar, havan topları, roket ve namlulu toplarla vurdu” ifadelerini kullandı.

Ukraynanin herson kentine hava saldirisi d8 olu - dış haberler - haberton
Ukrayna’nın herson kentine hava saldırısı: 8 ölü

Devlet Başkanı Zelenski saldırıyla ilgili açıklama yaparak yaralıların görsellerini paylaştı. Zelenski açıklamasında “Sosyal ağlar büyük olasılıkla bu fotoğrafları ‘hassas içerik’ olarak işaretleyecektir. Ancak bu hassas bir içerik değil – Ukrayna’nın ve Ukraynalıların gerçek hayatı” ifadelerini kullandı. Zelenski bombalanan yerlerin şehrin merkezi olduğunu ve buralarda askeri unsur bulunmadığını vurguladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitri Kuleba yarın Hrıstiyanlar arasında kutlanacak Noel Bayramına atıfta bulunarak “Avrupa, Kuzey Amerika ve ötesindeki aileler bayram yemekleri hazırlarken, şu anda kötülükle savaşan Ukrayna’yı da unutmayın. Kazanmak için aktif ve kalıcı desteğinize ihtiyacımız var” açıklamasını yaptı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler