TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerUkraynalılar Rusya'yı protesto etti

  Ukraynalılar Rusya’yı protesto etti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’da yaşayan ve savaştan kaçan Ukraynalılar, ülkelerinde ‘Anma ve Uzlaşma Günü’ olarak kabul edilen 8 Mayıs’ta bir araya gelerek, Rusya’yı protesto etti.

  Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının ardından savaştan kaçıp Antalya’ya gelen ve kentte yerleşik yaşayan Ukraynalılar, Muratpaşa Kent Meydanı’nda bir araya gelerek ülkelerini işgal eden Rusya’yı protesto etti. Ellerinde pankartlar, dövizler bayraklar taşıyan kalabalık grup, zaman zaman Rusya aleyhinde sloganlar attı. Bazı kişiler ellerinde Türk bayrağı taşırken, bazı konuşmacılar da kendilerine misafirperverlik gösteren Türk halkı ve yetkililere teşekkür etti.

  Ukraynalılar rusya'yı protesto etti
  Ukraynalılar Rusya’yı protesto etti

  Grup adına konuşan Dimytro Bibik, “Rusya’daki iktidar uzun zamandır sözde zafer politikasını sürdürdü. Bugün anma ve uzlaşma günü. İkinci Dünya Savaşı’nın anısına ve o zamanki çatışmanın taraf ülkelerinin halklarının uzlaşmasına. Uzlaşma ancak tarafların geçmişteki hatalarının farkında olmaları ve tanınması koşuluyla mümkündür. Alman halkı tövbe etti ve hatalarını kabul etti. Ancak Rusların pişmanlığından ve tüm dünyaya karşı aşağılanmasından sonra, bir tür uzlaşma hakkında konuşmak mümkün olacaktır” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler