TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
25.7 C
Ankara
23 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamUkraynalı çocuklara mobil anaokulu hizmeti

  Ukraynalı çocuklara mobil anaokulu hizmeti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Fidol Okulları’nın kurucusu eğitim uzmanı Faik Birgül, savaştan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan 0/6 yaş arasındaki Ukraynalı çocuklara, Mobil Anaokulu hizmeti sunacaklarını müjdeledi.

  SINIRA MOBİL ANAOKULU

  Fidol Okulları olarak, Türkiye’deki eğitim faaliyetlerinin yanı sıra İngiltere’de de ACN&FEGA ismiyle, iş insanı Mehmet Nezir Korkut ortaklığında, dil eğitimi ve yurt dışı eğitim hizmetleri sunduklarını dile getiren Faik Birgül, Ukrayna’nın, Moldova sınırında hizmet verecek bir Mobil Anaokulu projesini hayata geçirmek için girişimlere başladıklarını açıkladı. Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünden aldıkları ilhamla Ukraynalı çocukların yanında olduklarına vurgu yapan Faik Birgül, Fidol Okulları olarak böyle bir karar aldıkları için çok mutlu olduklarını, ayrıca bir eğitimci olarak Ukraynalı çocukların yanında olacakları için de, çok heyecanlı olduklarını belirtti.

  Fidol Okulları kurucusu Faik Birgül, yaptığı açıklamada; Türkiye’de hazırlanan TIR’ın yakında yola çıkacağını ve aileleriyle birlikte savaştan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan 0/6 yaş arasındaki Ukraynalı çocuklara, Ukrayna-Moldova sınırında, Mobil Anaokulu hizmeti sunacaklarını müjdeledi.

  İNGİLTERE’DE UKRAYNALI ÖĞRENCİLERE DİL KURSU VE ÖĞRENİM BURSU

  Gerekli izinlerle ilgili yazışmaları İngiltere’den yürüttüklerini belirten Faik Birgül, hem Moldovalı hem de Türkiye’deki yetkililerle görüştüklerini, Mobil Anaokulu projesinin hemen ardından da İngiltere’de, Ukrayna’daki savaş nedeniyle göç etmek zorunda kalan öğrencilere, yaş sınırı olmaksızın, İngilizce dil eğitimiyle ilgili eğitim bursu vereceklerini ifade etti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler