TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriUçan Türkler Avusturya yolcusu

Uçan Türkler Avusturya yolcusu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Avusturya’da, Kayakla Uçuş Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Arda İpcioğlu (25) ile Muhammed Ali Bedir (22), kariyerlerinde dördüncü kez uçuş rampasında yarışacak. “Uçan Türk” lakaplı Arda İpcioğlu, “Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Avusturya’nın Kulm Mitterndorf kentinde 27- 29 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan Kayakla Uçuş Dünya Kupası’na katılacak olan Arda İpcioğlu ile Muhammed Ali Bedir, antrenman yaptıkları Slovenya’dan bugün karayolu ile yola çıktı. Kariyerlerinde dördüncü kez uçuş rampasından atlayacak olan İpcioğlu ve Bedir, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Ucan turkler avusturya yolcusuw - spor haberleri - haberton
Uçan türkler avusturya yolcusu

Slovenya’da çok iyi bir antrenman geçirdiklerini belirten Arda İpcioğlu, “Bu sezon şu ana kadar 14 dünya kupası yarışmasına katıldım. 12 yarışmada elemeleri geçmeyi başardım. Bu 12 yarışın 4 yarışında ise final turuna kalarak dünya kupası puanı almayı başardım. Avusturya’daki yarışmadan sonra Muhammed Ali Bedir ile Nisan ayının ilk haftasına kadar sürecek sezonda yaklaşık 19 tane daha dünya kupası yarışmalarına katılacağız. Yarışmada ikimizin de hedefi bana ait olan 196.5 metrelik Türkiye rekorunu daha ileriye, 200 metreye çıkarmak” diye konuştu.

Bu sezon şu an kadar 8 dünya kupası yarışmasına katılarak 5 defa elemeleri geçmeyi başaran Muhammed Ali Bedir ise, “Arda ile yarışmalara çok güzel hazırlandık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler