TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTuzla'da 5'inci Kariyer ve İstihdam Fuarı başladı 

Tuzla’da 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı başladı 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tuzla Belediyesi ve İŞKUR iş birliğiyle yapılan 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı Tuzla’da başladı. 16-17-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek fuara 250 firma katıldı. 

Tuzla Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenen 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı Tuzla Marina’da başladı. 16-17-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın açılışına Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İŞKUR Şube Müdürü Türkan Polat, siyasi parti temsilcileri ve firma yetkilileri katıldı.

09:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaretçileri kabul edecek fuara, Tuzla’da bulunan organize sanayi bölgelerinin temsilcileri başta olmak üzere yaklaşık 250 firmadan oluşan işveren temsilcileri bir araya geldi. Firma stantlarını gezip firmalardan bilgi alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, mesleki eğitimi gören öğrencilere diploma ve iş sözleşmelerini taktim etti.  

Tuzlada 5inci kariyer ve istihdam fuari basladi 1 1 - i̇ş dünyası - haberton
“gelenekselleşmiş olan istihdam fuarını bugün yeniden yapıyoruz. 15 bin kişi geçen yıl yerleştirdik. ”

“HEDEFİMİZ 20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAMAK” 

Açılışta konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gelenekselleşmiş olan istihdam fuarını bugün yeniden yapıyoruz. 15 bin kişi geçen yıl yerleştirdik. Bu yılki hedefimiz 250 firmayla 20 bin kişiye istihdam sağlamak. Tuzla’da iş sahibi olmak isteyenlerle beraber bu fuarı oluşturuyoruz. İstanbul’da en büyük istihdam fuarını yapmaktan da gururluyuz. Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz bir yıl boyunca özellikle mesleki kurslarımız birleştiğinde 19 mesleki eğitim merkezimizde eğitim gören 1200 öğrencimiz iş sahibi olacak. Bu öğrencilerimizin ilk diploma ve sözleşmelerini de yapmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.  

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler