TRY - Türk Lirası
EUR
17,4803
USD
16,7615
GBP
20,2740
CNY
2,5013
18.4 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'Türkiye'ye her alanda savaş açtılar'

  ‘Türkiye’ye her alanda savaş açtılar’

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Cumhur İttifakını siyaset masasında bozamayanlar, Türk askerini cephede durduramayanlar, Türk milletini köklerinden koparamayanlar bugün Türkiye’ye her alanda savaş açtılar” dedi.

  Bursa’da, MHP Yıldırım ilçe başkanlığı tarafından ‘İlçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İl Başkanı Cihangir Kalkancı, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Protokol konuşmalarının ardından partililere hitap eden Büyükataman, 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Cumhur İttifakına destek istedi.

  Büyükataman, “Cumhur İttifakını siyaset masasında bozamayanlar, Türk askerini cephede durduramayanlar, Türk milletini köklerinden koparamayanlar, bugün Türkiye’ye her alanda savaş açtılar. Ekonomiden siyasete, toplumdan medyaya kadar, yerli iş birlikçilerini devreye sokarak türlü manipülasyonlarla Türk milletinin iradesine saldırmaktadırlar.

  Turkiyeye her alanda savas actilar 1 - politika - haberton
  ‘Türkiye’ye her alanda savaş açtılar’

  Bir yandan küresel boyuttaki ekonomik saldırılar ve bu saldırılardan medet uman zillet paydaşları diğer yandan kiralık kalemler satılık anket şirketleri ve şahsiyetten yoksun muhalefet anlayışı, hep birlikte ülkemizi karanlık bir çukura çekmeye çalışıyorlar. Biz bu alçak algı operasyonlarına sipariş, kamu araştırmalarına ve düzmece anketlere asla itibar etmiyoruz. Biz milletimizin ne söylediğine bakıyor, Türk milletinin sarsılmaz iradesine, her zaman olduğu gibi bugün de yürekten inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

  KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, son zamanlarda yaptığı açıklamalarla Türkiye’nin terörle mücadelesine gölge düşürmeye çalıştığını ileri süren Büyükataman şunları söyledi:

  “Türkiye’nin sınır ötesi operasyon sinyali verdiği bugünlerde Almanya, İtalya ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkelerinde terör örgütü militanları eylemlerine hız vermişlerdir. Bu eylemlerle Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturmak isteyen terör örgütleri, yine aradıkları desteği içeride Kemal Kılıçdaroğlu ve ne yazık ki zillet ortaklarında bulmuşlardır.

  Turkiyeye her alanda savas actilar 2 - politika - haberton
  “Cumhur İttifakını siyaset masasında bozamayanlar, Türk askerini cephede durduramayanlar, Türk milletini köklerinden koparamayanlar bugün Türkiye’ye her alanda savaş açtılar”

  Temelsiz açıklamalarıyla Türkiye’nin terörle mücadelesine gölge düşürmeye çalışan Kılıçdaroğlu, hiç vakit kaybetmeden terör örgütlerinin ve emperyalist efendilerinin yanında ne yazık ki yerini almıştır. Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği yetkililerine hitaben yapmış olduğu konuşmasında, ‘Terörle mücadele yasası uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirilecektir’ diyerek, Türkiye karşıtı olduğunu bir kez daha ne yazık ki ilan etmiştir. Kılıçdaroğlu’na sormak gerekir.

  Türkiye’nin terörle mücadelesinde seni rahatsız eden nedir? Halihazırda Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut terörle mücadele yasası, uluslararası hukuk ilkelerine kimsenin kuşkusu olmasın, uygundur. Bu yasayı değiştireceğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun gerçek niyeti Türkiye’nin terör örgütleri karşısında elini kolunu bağlamaktır. Kılıçdaroğlu’nun maskesi bir kez daha düşmüş, gerçek yüzü bu vesileyle ortaya çıkmıştır.” Toplantı, Büyükataman’ın konuşmasının ardından son buldu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler