TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
21.3 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
25 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTürkiye'nin ikinci Pamukkale'si; Reşadiye

Türkiye’nin ikinci Pamukkale’si; Reşadiye

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Pamukkale’yi andıran travertenler turistlerin ilgi odağı oluyor. Gazeteci Hakan Erdem şifası ile bilinen kaplıca suyunun özelliklerini anlattı.

Reşadiye kaplıcalarının suyunun deri kanseri ve egzama hastalığına iyi geldiği belirten Erdem, “Tokat’ın Reşadiye ilçesinde Türkiye’nin ikinci Pamukkalesi Reşadiye’deyiz. Travertenlerden ve sarkıtlardan oluşan yapıda önceden sıcak su da bulunuyordu. Yakın zamanda Tokat Valiliği ve İl Özel İdaresi koordinatörlüğünde Reşadiye’de ikinci sondaj çalışması yapıldı. Travertenler bu sondaj sayesinde eski günlerine dönebilir.” dedi.

Turkiyenin ikinci pamukkalesi resadiye 1 - yerel haberler - haberton
Tokat’ın reşadiye ilçesinde pamukkale’yi andıran travertenler turistlerin ilgi odağı oluyor.  gazeteci hakan erdem şifası ile bilinen kaplıca suyunun özelliklerini anlattı.

Gittiği bölgeleri tanıtan ve ünlü isimlerle yaptığı röportajlarıyla bilinen Hakan Erdem: “Reşadiye kaplıca suyu deri kanseri, egzama, kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar gibi birçok zührevi hastalığa iyi geliyor. Bu suyun şifasından herkes faydalanmalı. Reşadiye doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla görülmeye değer.” diyerek sözlerine son verdi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler