TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerTürkiye'nin genç liderleri Buhara'da buluştu

  Türkiye’nin genç liderleri Buhara’da buluştu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye’nin genç liderleri, Özbekistan’ın Buhara kentinde bir araya geldi. Baykar CTO’su Selçuk Bayraktar, Buhara’da düzenlediği panelde genç liderlerle Bayraktar’ın başarısına uzanan deneyimlerini paylaştı.

  Türk Devletleri Teşkilatı, Özbekistan Gençlik İşleri Ajansı ve Buhara Bölge İdaresi tarafından 3-4 Haziran 2022 tarihlerinde 4. Genç Liderler Forumu’nu Buhara’da düzenledi.

  Turkiyenin genc liderleri buharada bulustu 1 - dış haberler - haberton
  Türkiye’nin genç liderleri, Buhara’da buluştu

  Foruma, TDT Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Özbekistan Gençlik İşleri Ajansı Başkanı Alisher Sadullaev, Buhara Bölge Valisi Botır Zaripov, Kırgızistan Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik İşleri Bakan Yardımcısı, Türkiye Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Azerbaycan Gençlik Örgütleri Ulusal Meclisi Başkanı, Kazakistan Vatandaş Girişimleri Merkezi Başkan Yardımcısı Jasulan Bisembiyev ve Macaristan Ulusal Kamu Hizmeti Üniversitesi Bölgesel İşbirliği Birimi Başdanışmanı Denes Andras Nagy de katıldı.

  Bayraktar SİHA’sının dünya çapındaki başarısı üzerine savunma ve havacılık sektörünün konuşulduğu panele katılan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, genç liderlerle verimli bir söyleşi gerçekleştirdi ve deneyimlerini paylaştı.

  Turkiyenin genc liderleri buharada bulustu 2 - dış haberler - haberton
  Türk Devletleri Teşkilatı, Özbekistan Gençlik İşleri Ajansı ve Buhara Bölge İdaresi tarafından 3-4 Haziran 2022 tarihlerinde 4. Genç Liderler Forumu’nu Buhara’da düzenledi.

  Özbekistan Gençlik İşleri Ajansı Direktörü Alisher Sadullaev, gençlere yönelik devam eden proje ve faaliyetlerin Türk gençliği arasındaki bağları geliştirmek ve ortak yönleri hakkında bilgilerini genişletmek için değerli araçlar olduğunu vurguladı. Buhara Valisi Botır Zaripov, forum dolayısıyla Buhara’da ortaya çıkan önemli şahsiyetlere atıfta bulunarak, Türk Dünyası’nın İlk Gençlik Başkenti unvanını taşımaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Forum kapsamında Buhara’nın tarihi meydanında 2000’den fazla kişinin katıldığı bir gala konseri düzenlendi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler